Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
strona-glowna

31.03.2017 Warszawa Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w koncercie symfonicznym organizowanym przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus.

czytaj więcej

31.03.2017 Rzeszów, Kąśna Dolna Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w uroczystościach, podczas których zostaną podpisane umowy o współprowadzeniu Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie i Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

czytaj więcej

28.03.2017 Warszawa Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w koncercie z okazji 80. rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego, który odbędzie sie w Pałacu Prezydenckim.

czytaj więcej

W ministerstwie

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
  czytaj więcej

 • Nabór na wizyty studyjne w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej zakończony

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako operator programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 zakończyło nabór wniosków w trybie konkursowym w ramach Funduszu Współpracy Bilateralnej - część „a” na wizyty studyjne.

   

kontakt

mapa okolicy mkidn

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
tel. (22) 42 10 100
222 500 140

Rzecznik prasowy MKiDN Radosław Różycki
Centrum Informacyjne MKiDN
tel. (22) 42 10 555

Lub skorzystaj z:
formularza kontaktowego.

 • Konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie27-03-2017

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 marca 2017 r. o ogłoszeniu konkursu, ogłoszenie konkursu, regulamin pracy komisji konkursowej, oraz informacje o warunkach organizacyjno-finansowych Teatru dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  czytaj więcej
 • Pierwszy polski wniosek o wpis na Listę niematerialnego dziedzictwa złożony w UNESCO24-03-2017

  Pierwszy polski wniosek o wpis na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości, podpisany przez wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, 24 marca 2017 roku złożyła w siedzibie UNESCO w Paryżu delegacja z MKiDN. Decyzja o wpisie zostanie podjęta na posiedzeniu Komitetu Międzyrządowego w grudniu 2018 r.

  czytaj więcej
 • Dni Otwarte w ramach VIII osi priorytetowej "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury"24-03-2017

  Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, które odbędą się w dniach 10 i 11 kwietnia 2017 r.

  czytaj więcej
 • Komunikat23-03-2017

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanowczo potępia akt wandalizmu na Cmentarzu Żołnierzy Armii Czerwonej przy al. Żwirki i Wigury w Warszawie. Miejsca spoczynku żołnierzy znajdujące się na terytorium Polski powinny być nienaruszalne i otoczone opieką zgodnie z polskim prawem, obowiązującymi umowami międzypaństwowymi i zasadami współpracy międzynarodowej.

  czytaj więcej
 • Wymiana materiałów archiwalnych z Księstwem Liechtensteinu22-03-2017

  Porozumienie o wymianie materiałów archiwalnych, przechowywanych w Archiwum Państwowym w Gdańsku oraz w Archiwum Dworskim Książąt von Liechtenstein w Wiedniu, zostało podpisane 22 marca 2017 r. w siedzibie MKiDN. W uroczystości połączonej z prezentacją archiwaliów wzięli udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz para książęca Liechtensteinu, książę Alojzy i księżna Zofia.

  czytaj więcej
 • Odnaleziono utracony w czasie wojny obraz Maksymiliana Gierymskiego22-03-2017

  Dzięki działaniom MKiDN odnaleziono utracony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Patrol Polski w 1830 r.”. Po złożeniu przez resort zawiadomienia, dzieło zostało zabezpieczone przez policję i złożone w depozyt. Zabezpieczenie odnalezionego dzieła nie jest równoznaczne z jego odzyskaniem, lecz stanowi pierwszy etap tego procesu.

  czytaj więcej
 • Zakończyły się konsultacje publiczne Programu NIEPODLEGŁA22-03-2017

  Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 prowadzone były od 1 lutego do 8 marca 2017 r. W ich ramach odbyły się m.in. otwarte spotkania konsultacyjne we Wrocławiu i w Warszawie.

  czytaj więcej
 • Odznaczenie „Honor i Prawda” dla wiceminister Magdaleny Gawin21-03-2017

  Szacunek dla tradycji, ochrona pamięci o polskich ofiarach totalitaryzmów sowieckiego i nazistowskiego oraz etyka i ludzkie serce w nauce - m.in. za to wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin otrzymała dyplom i odznaczenie „Honor i Prawda”, przyznawane przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie.

  czytaj więcej
nowosci

warto przeczytac

We Francji powstanie Muzeum Witolda Gombrowicza

6 lutego 2017 r. w MKiDN podpisano porozumienie dotyczące adaptacji pomieszczeń Villi Alexandrine w Vence koło Nicei i utworzenia tam Muzeum Witolda Gombrowicza.

Czytaj więcej

newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij!tu nas znajdziesz

youtubeflickr twitterfacebookinstagram

zobacz wideo

video

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone

wiecej video

polecamy

artsherlock

Informacje i uslugi przyjazne obywatelom

Logo Kultura Dostępna

Logo Filmoteka

Logo culture.pl

Logo polona.pl

Logo http://szukajwarchiwach.pl/
 

Logo ninateka.pl
 

Baner termomodernizacja szkół

Logo dzieje.pl