Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Dziennikarze

Tu zamieszczamy kompletne informacje o najważniejszych wydarzeniach oraz towarzyszące im materiały prasowe, zdjęcia i multimedia. Znajdą tutaj Państwo także zapowiedzi nadchodzących zdarzeń. Zachęcamy do kontaktu z nami!

AKTUALNOŚCI

 • Komunikat23-03-2017

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanowczo potępia akt wandalizmu na Cmentarzu Żołnierzy Armii Czerwonej przy al. Żwirki i Wigury w Warszawie. Miejsca spoczynku żołnierzy znajdujące się na terytorium Polski powinny być nienaruszalne i otoczone opieką zgodnie z polskim prawem, obowiązującymi umowami międzypaństwowymi i zasadami współpracy międzynarodowej.

  czytaj więcej
 • Wymiana materiałów archiwalnych z Księstwem Liechtensteinu22-03-2017

  Porozumienie o wymianie materiałów archiwalnych, przechowywanych w Archiwum Państwowym w Gdańsku oraz w Archiwum Dworskim Książąt von Liechtenstein w Wiedniu, zostało podpisane 22 marca 2017 r. w siedzibie MKiDN. W uroczystości połączonej z prezentacją archiwaliów wzięli udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz para książęca Liechtensteinu, książę Alojzy i księżna Zofia.

  czytaj więcej
 • Odnaleziono utracony w czasie wojny obraz Maksymiliana Gierymskiego22-03-2017

  Dzięki działaniom MKiDN odnaleziono utracony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Patrol Polski w 1830 r.”. Po złożeniu przez resort zawiadomienia, dzieło zostało zabezpieczone przez policję i złożone w depozyt. Zabezpieczenie odnalezionego dzieła nie jest równoznaczne z jego odzyskaniem, lecz stanowi pierwszy etap tego procesu.

  czytaj więcej
 • Zakończyły się konsultacje publiczne Programu NIEPODLEGŁA22-03-2017

  Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 prowadzone były od 1 lutego do 8 marca 2017 r. W ich ramach odbyły się m.in. otwarte spotkania konsultacyjne we Wrocławiu i w Warszawie.

  czytaj więcej

KALENDARIUM

 • Wicepremier Piotr Gliński

  24.03.2017 Warszawa Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w pogrzebie Wojciecha Młynarskiego.

  czytaj więcej
 • Wiceminister Jarosław Sellin

  24.03.2017 Gdańsk Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w wernisażu wystawy Zuzanny Szarek i Hanny Śliwińskiej "Innego końca świata nie będzie".

  czytaj więcej
 • Wicepremier Piotr Gliński

  22.03.2017 Warszawa Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w uroczystości podpisania protokołu wymiany zbiorów archiwalnych z Księstwem Liechtensteinu.

  czytaj więcej
 • Wicepremier Piotr Gliński

  20.03.2017 Warszawa Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w uroczystości wręczenia stypendiów XIV edycji Programu Stypendialnego Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

  czytaj więcej

koniec głównej treści