Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Dziennikarze

Tu zamieszczamy kompletne informacje o najważniejszych wydarzeniach oraz towarzyszące im materiały prasowe, zdjęcia i multimedia. Znajdą tutaj Państwo także zapowiedzi nadchodzących zdarzeń. Zachęcamy do kontaktu z nami!

AKTUALNOŚCI

 • W najbliższych dniach bezpłatne zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej07-04-2017

  W związku z połączeniem  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku, które nastąpiło 6 kwietnia br., za zgodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, w ciągu najbliższych kilku dni wstęp dla zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie bezpłatny. Nowy dyrektor muzeum dr Karol Nawrocki zaprasza gości z Polski i zagranicy do odwiedzenia wystawy, zapewniając jednocześnie, że gdańska placówka funkcjonuje obecnie bez zmian w ekspozycji.

  czytaj więcej
 • Skarby z kolekcji Książąt Czartoryskich do obejrzenia w Krakowie06-04-2017

  Wyjątkowy zbiór pamiątek historycznych i dzieł sztuki wpisanych w historię Polski dzięki rodzinie Czartoryskich zaprezentuje Muzeum Narodowe w Krakowie. Eksponaty te pochodzą z kolekcji Książąt Czartoryskich, która w grudniu ubiegłego roku stała się własnością narodu polskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w krakowskim Arsenale 6 kwietnia o godz. 18.00 z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

  czytaj więcej
 • Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 połączone06-04-2017

  6 kwietnia 2017 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał statut nowo utworzonemu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Statut nowej instytucji łączy zadania obu dotychczasowych placówek i przewiduje w jej strukturze Oddział pod nazwą Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Tym samym Minister KiDN stanowczo zaprzecza jakoby Muzeum II Wojny Światowej było likwidowane.

  czytaj więcej
 • Delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw oceni kandydaturę Łodzi do zorganizowania EXPO05-04-2017

  Gotowość zarówno Polski, jak i Łodzi do zorganizowania Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 podkreślał wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 5 kwietnia br. na Dworcu Łódź Fabryczna. W konferencji uczestniczyli także delegaci Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

  czytaj więcej

KALENDARIUM

 • Wiceminister Magdalena Gawin

  19-20.04.2017 Bydgoszcz Wiceminister kultury dr hab. Magdalena Gawin weźmie udział w obchodach "Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków" które odbędą się w Bydgoszczy.

  czytaj więcej
 • Wicepremier Piotr Gliński

  07.04.2017 Warszawa Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, Pełnomocnik Rządu do spraw Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi - Jerzy Kwieciński, członkowie misji ewaluacyjnej Międzynarodowego Biura Wystaw i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wezmą udział w konferencji prasowej podsumowującej wizytę delegacji BIE w Polsce.

  czytaj więcej
 • Wicepremier Piotr Gliński

  05.04.2017 Łódź Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, członkowie misji ewaluacyjnej Międzynarodowego Biura Wystaw(BIE) i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wezmą udział w konferencji prasowej dotyczącej przygotowań do wystawy EXPO 2022.

  czytaj więcej
 • Wiceminister Jarosław Sellin

  07.04.2017 Warszawa Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin weźmie udział w uroczystość podpisania umów o dofinansowanie dla projektów wyłonionych w konkursie dla regionów słabiej rozwiniętych w ramach VIII osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  czytaj więcej

koniec głównej treści