Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • W najbliższych dniach bezpłatne zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej07-04-2017

  W związku z połączeniem  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku, które nastąpiło 6 kwietnia br., za zgodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, w ciągu najbliższych kilku dni wstęp dla zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku będzie bezpłatny. Nowy dyrektor muzeum dr Karol Nawrocki zaprasza gości z Polski i zagranicy do odwiedzenia wystawy, zapewniając jednocześnie, że gdańska placówka funkcjonuje obecnie bez zmian w ekspozycji.

  Czytaj więcej
 • Skarby z kolekcji Książąt Czartoryskich do obejrzenia w Krakowie06-04-2017

  Wyjątkowy zbiór pamiątek historycznych i dzieł sztuki wpisanych w historię Polski dzięki rodzinie Czartoryskich zaprezentuje Muzeum Narodowe w Krakowie. Eksponaty te pochodzą z kolekcji Książąt Czartoryskich, która w grudniu ubiegłego roku stała się własnością narodu polskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w krakowskim Arsenale 6 kwietnia o godz. 18.00 z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

  Czytaj więcej
 • Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 połączone06-04-2017

  6 kwietnia 2017 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał statut nowo utworzonemu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Statut nowej instytucji łączy zadania obu dotychczasowych placówek i przewiduje w jej strukturze Oddział pod nazwą Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Tym samym Minister KiDN stanowczo zaprzecza jakoby Muzeum II Wojny Światowej było likwidowane.

  Czytaj więcej
 • Delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw oceni kandydaturę Łodzi do zorganizowania EXPO05-04-2017

  Gotowość zarówno Polski, jak i Łodzi do zorganizowania Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 podkreślał wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 5 kwietnia br. na Dworcu Łódź Fabryczna. W konferencji uczestniczyli także delegaci Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

  Czytaj więcej
 • Komunikat ws. postanowienia NSA dotyczącego połączenia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 193905-04-2017

  5 kwietnia br. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w Warszawie wydał postanowienie w sprawie wykonania zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego połączenia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.

  Czytaj więcej
 • Polska członkiem Poszerzonego Porozumienia Częściowego w sprawie szlaków kulturowych Rady Europy05-04-2017

  Polska stała się 28 państwem członkowskim Poszerzonego Porozumienia Częściowego w sprawie szlaków kulturowych, ustanowionego w ramach Rady Europy.  Było to możliwe dzięki deklaracji złożonej przez wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego Sekretarzowi Generalnemu Rady Europy.

  Czytaj więcej
 • Trzecie posiedzenie Rady ds. Instytucji Artystycznych30-03-2017

  Trzecie posiedzenie Rady ds. Instytucji Artystycznych drugiej kadencji odbyło się 29 marca 2017 r. w MKiDN. Uczestnicząca w nim wiceminister Wanda Zwinogrodzka przedstawiła zamierzenia dotyczące objęcia współprowadzeniem MKiDN dziewięciu ważnych samorządowych instytucji artystycznych. Odniosła się także do problemów Warszawskiej Opery Kameralnej, omawiając działania podjęte przez Resort w celu rozwiązania konfliktu w instytucji, której organizatorem jest Województwo Mazowieckie.

  Czytaj więcej
 • Akredytacje na obchody 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej31-03-2017

  MKiDN przyjmuje zgłoszenia akredytacyjne dziennikarzy i redakcji zainteresowanych udziałem w obchodach 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia 2017 r. do godz. 18.00 pod adresem akredytacje@mkidn.gov.pl.

  Czytaj więcej
 • Filharmonia Podkarpacka i Centrum Paderewskiego współprowadzone przez MKiDN30-03-2017

  Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie oraz Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej będą współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowy o wspólnym prowadzeniu tych instytucji z Województwem Podkarpackim i Powiatem Tarnowskim zostały podpisane 31 marca 2017 r. W uroczystościach w Rzeszowie i Kąśnej Dolnej wziął udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Gawin: Świadomość społeczna elementem przeciwdziałania przestępczości przeciwko dziedzictwu29-03-2017

  Budowanie odpowiedniej świadomości społecznej oraz egzekucja prawa - to sposoby na przeciwdziałanie przestępczości przeciwko dziedzictwu kulturowemu, które 28 marca 2017 r. na senackiej komisji kultury wskazała wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 104 Następna strona >>

koniec głównej treści