Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • "Wołyń" Smarzowskiego z Orłem dla najlepszego filmu21-03-2017

  "Wołyń" został nagrodzony Orłem 2017 dla najlepszego filmu. Najlepszym reżyserem ogłoszono jego twórcę, Wojciecha Smarzowskiego. Polskie Nagrody Filmowe otrzymali także m.in. Robert Bolesto, Anna Zamecka oraz Jan P. Matuszyński. Gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbyła się 20 marca 2017 r. w Teatrze Polskim w Warszawie. Konkurs odbywał się w tym roku pod honorowym patronatem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

  Czytaj więcej
 • Konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie27-03-2017

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 marca 2017 r. o ogłoszeniu konkursu, ogłoszenie konkursu, regulamin pracy komisji konkursowej, oraz informacje o warunkach organizacyjno-finansowych Teatru dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej
 • Pierwszy polski wniosek o wpis na Listę niematerialnego dziedzictwa złożony w UNESCO24-03-2017

  Pierwszy polski wniosek o wpis na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości, podpisany przez wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, 24 marca 2017 roku złożyła w siedzibie UNESCO w Paryżu delegacja z MKiDN. Decyzja o wpisie zostanie podjęta na posiedzeniu Komitetu Międzyrządowego w grudniu 2018 r.

  Czytaj więcej
 • Dni Otwarte w ramach VIII osi priorytetowej "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury"24-03-2017

  Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, które odbędą się w dniach 10 i 11 kwietnia 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Komunikat23-03-2017

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanowczo potępia akt wandalizmu na Cmentarzu Żołnierzy Armii Czerwonej przy al. Żwirki i Wigury w Warszawie. Miejsca spoczynku żołnierzy znajdujące się na terytorium Polski powinny być nienaruszalne i otoczone opieką zgodnie z polskim prawem, obowiązującymi umowami międzypaństwowymi i zasadami współpracy międzynarodowej.

  Czytaj więcej
 • Zakończyły się konsultacje publiczne Programu NIEPODLEGŁA22-03-2017

  Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 prowadzone były od 1 lutego do 8 marca 2017 r. W ich ramach odbyły się m.in. otwarte spotkania konsultacyjne we Wrocławiu i w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Wymiana materiałów archiwalnych z Księstwem Liechtensteinu22-03-2017

  Porozumienie o wymianie materiałów archiwalnych, przechowywanych w Archiwum Państwowym w Gdańsku oraz w Archiwum Dworskim Książąt von Liechtenstein w Wiedniu, zostało podpisane 22 marca 2017 r. w siedzibie MKiDN. W uroczystości połączonej z prezentacją archiwaliów wzięli udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz para książęca Liechtensteinu, książę Alojzy i księżna Zofia.

  Czytaj więcej
 • Odnaleziono utracony w czasie wojny obraz Maksymiliana Gierymskiego22-03-2017

  Dzięki działaniom MKiDN odnaleziono utracony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Patrol Polski w 1830 r.”. Po złożeniu przez resort zawiadomienia, dzieło zostało zabezpieczone przez policję i złożone w depozyt. Zabezpieczenie odnalezionego dzieła nie jest równoznaczne z jego odzyskaniem, lecz stanowi pierwszy etap tego procesu.

  Czytaj więcej
 • Komunikat21-03-2017

  Na spotkaniu w MKiDN 2 marca br. w sprawie przygotowanego przez Polską Izbę Książki projektu ustawy o jednolitej cenie książki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński poprosił zainteresowane środowiska o przekazywanie do MKiDN stanowisk w sprawie projektu ustawy. W związku z licznymi głosami w tej sprawie MKiDN informuje o przedłużeniu terminu przyjmowania stanowisk oraz uwag szczegółowych do 31 marca br.

  Czytaj więcej
 • Odznaczenie „Honor i Prawda” dla wiceminister Magdaleny Gawin21-03-2017

  Szacunek dla tradycji, ochrona pamięci o polskich ofiarach totalitaryzmów sowieckiego i nazistowskiego oraz etyka i ludzkie serce w nauce - m.in. za to wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin otrzymała dyplom i odznaczenie „Honor i Prawda”, przyznawane przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 94 Następna strona >>

koniec głównej treści