Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]
logo

Priorytety

Podczas polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w ramach prac poszczególnych formacji Rady Polska proponowała 3-4 priorytety sektorowe przypadające na każdą formację Rady.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odpowiadało za polską Prezydencję w obszarze kultury, spraw audiowizualnych i praw autorskich, co przełożyło się na aktywność w ramach trzech grup roboczych w dwóch formacjach Rady.

 • Kwestiami kultury zajmował się Komitet ds. Kultury Rady UE, który przygotował spotkania części Kultura Rady ds. Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu. Prace polskiej Prezydencji w tym obszarze przygotował i prowadził Departament Współpracy z Zagranicą MKiDN.
  Lista ważnych tematów w obszarze kultury>>
   
 • Sprawami audiowizualnymi zajmowała się Grupa Robocza ds. Audiowizualnych, która przygotowała spotkania części Sprawy Audiowizualne Rady ds. Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu. Prace polskiej Prezydencji w tym obszarze przygotował i prowadził Departament Własności Intelektualnej i Mediów MKiDN.
  Lista ważnych tematów w obszarze spraw audiowizualnych>>
   
 • Prawa autorskie są jednym z przedmiotów zainteresowania Grupy Roboczej ds. Własności Intelektualnej, która działa przy Radzie ds. Konkurencyjności. Prace polskiej Prezydencji w tym obszarze przygotował i prowadził Departament Własności Intelektualnej i Mediów MKiDN we współpracy z Ministerstwem Gospodarki (kwestie patentów, znaków towarowych i ochrony wzoru pozostają w kompetencjach Urzędu Patentowego podległego MG).
  Lista ważnych tematów w obszarze praw autorskich>>