"Redrum" - "Czerwony pokój" na placu Konstytucji

14-12-2011

Hubert Czerepok w pracy "Redrum" przekształca przestrzeń galerii Witryna w scenę zapożyczoną z okien wystawowych amsterdamskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni.

Artysta zaprosił do działania kilkanaście osób. Codziennie, od godziny 12:00 do 22:00, kobiety i mężczyźni eksponują swoje ciała w przestrzeni galeryjnej. Celem Czerepoka jest ukazanie związków i napięć między tym, co prywatne, pół-prywatne, pół-publiczne i publiczne, pomiędzy czterema sferami społecznymi w architekturze miasta, których granice coraz bardziej się zacierają. Twórca zadaje pytanie: czy przedstawienie półnagich ludzi może dzisiaj jeszcze prowokować?

W projekcie biorą udział zaproszeni modele i modelki współpracujący z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, a także osoby, które wyrażą taką chęć.

Hubert Czerepok (ur. w 1973 roku w Słubicach) - autor instalacji, fotografii, obiektów i filmów. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie w 1999 roku obronił dyplom w pracowniach prof. Izabelli Gustowskiej i prof. Jana Berdyszaka. Przedmiotem zainteresowania Czerepoka są często miejsca publiczne - biuro, biblioteka, muzeum. Artysta podważa ich rzekomą funkcjonalność. Twórca poddał także analizie całe środowisko skupione wokół sztuki. Wzorowana na popularnym "Monopolu", zaprojektowana wspólnie z Sebastianem Mendezem gra planszowa "Survivors of the White Cube" (2003-2004) ujawniała mechanizmy rządzące światem sztuki.

Otwarcie: 13 grudnia 2011, godz. 20:00.
Wystawa 30 grudnia 2011.

Witryna
Plac Konstytucji 4
Warszawa


powrót