"Ślady po sprayu" - wystawa Vovy Vorotniowa

22-12-2011

W domu kultury V9 można oglądać wystawę Vovy Vorotniowa - malarza, muralisty, czołowego przedstawiciela ukraińskiej sztuki miejskiej.

Vova Vorotniov tworzy oryginalną wariację na temat języka sztuki ulicznej, jej narzędzi i sposobów generowania przekazu. Artysta jest związany od wielu lat ze sztuką ulicy i zna ją dogłębnie zarówno od strony radykalnej (bombingu i chuligaństwa), jak i akademickiej, związanej z refleksją nad przestrzenią publiczną i odbywającą się w niej wędrówką komunikatów.

Wystawa nawiązuje do zrealizowanego przez artystę muralu na bloku przy ulicy Wołomińskiej 54 na warszawskiej Pradze. Vorotniow w V9 analizuje temat sprayowego obłoku jako bezideowej pozostałości po określonym malarskim procesie. Wystawa opowiada o śladzie: śladzie malarskiego narzędzia, ale także śladzie po innych stanach rzeczywistości.

"Ślady po sprayu" pokazywane są w lokalu prowadzonym przez Fundację Vlepvnet. V9 to autorski dom kultury, miejsce nastawione na sztukę uliczną, miejską i pozamiejską w jej najodważniejszych przejawach.

- Przestrzeń naszego domu kultury V9 jest oparta na idei miasta 2.0, czyli miejsca otwartego na współpracę, którego kontent jest wynikiem nie tylko autorskiej wizji, ale jest również poszerzany o pomysły naszych gości. Organizujemy wystawy artystów reprezentujących nurt ulicznego postwandalizmu, ale zapraszamy również do czytelni, warsztatu i kina - mówią inicjatorzy V9.

Otwarcie: 21 grudnia 2011, godz. 20:00.

V9 - Fundacja Vlepvnet
ul. Hoża 9
Warszawa


powrót