18. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

06-04-2014

Najsłynniejsze orkiestry, zespoły kameralne, soliści z Europy i świata, wspaniali dyrygenci i arcydzieła muzyki poważnej, a do tego odbywająca się w Polsce po raz pierwszy gala International Classical Music Award – 6 kwietnia rozpoczął się 18. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie.

„Beethoven i idea wolności” - to myśl przewodnia tegorocznej edycji festiwalu. Podkreślać ma znaczenie patrona imprezy jako jednego z pierwszych kompozytorów, w którego twórczości i postawie artystycznej mocno rezonują hasła oraz idee wolnościowe zarówno wieku oświecenia, jak i rewolucji francuskiej. Z myślą tą doskonale korespondują zawarte w programie kompozycje, w tym jedyna opera Beethovena - „Fidelio”. Jej koncertową wersję usłyszymy już 10 kwietnia, w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka.

Jak co roku Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena zagości także na scenach innych miast Polski. Zaplanowane przez organizatorów wydarzenia śledzić będą melomani z Krakowa, Gdańska, Szczecina, Olsztyna, Opola, Poznania i Radomia.

serwis festiwalowypowrót