21. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

06-06-2011

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej, zaliczany dziś do najpoważniejszych warszawskich festiwali i najpoważniejszych imprez tego typu w świecie z inicjatywy polskiego organisty Przemysława Kapituły, odbędzie się po raz dwudziesty pierwszy.

Wśród wykonawców tegorocznej edycji znajdują się m.in. Mozart Knabenchor Wien pod dyrekcją Petera Langa, Stuttgarter Barock-Collegium i Zespół Kairos, kierowany przez Borysa Somerschafa. W programie festiwalu znajdzie się m.in. "Węgierska msza koronacyjna" Franza Liszta (w 200. rocznicę urodzin kompozytora), "Msza Polska" Franciszka Lessela, utwory Mieczysława Surzyńskiego oraz koncerty cyklu "Wszystkie utwory organowe Jana Sebastiana Bacha w Archikatedrze".

Tradycyjnie podczas Festiwalu nastąpi wręczenie Srebrnej Piszczałki - nagrody Prymasa Polski. W tym roku wyróżnienie to przypadnie Pawłowi Łukaszewskiemu.

Program festiwalu:

Wręczenie Srebrnej Piszczałki - nagrody Prymasa Polski.


21. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej odbędzie się w Warszawie w dniach 5-12 czerwca 2011. Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu jest bezpłatny.powrót