34. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem

26-07-2011

Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem jak co roku organizuje festiwal poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi.

Siedem festiwalowych koncertów wypełnią perły polskiej muzyki fortepianowej i kameralnej, zawsze w najlepszych wykonaniach.

Program tegorocznej edycji festiwalu:

Historia Dni Muzyki Karola Szymanowskiego sięga 1977 roku, kiedy to z inicjatywy Macieja Pinkwarta, kustosza Muzeum Karola Szymanowskiego, zorganizowano w Zakopanem pierwszy festiwal poświęcony Karolowi Szymanowskiemu. Do 1987 roku Dni Muzyki Karola Szymanowskiego odbywały się w marcu, a później we wrześniu. Począwszy od 10. edycji festiwal odbywa się w lipcu - miesiącu największego natężenia turystyki na Podhalu.

Koncerty symfoniczne i kameralne organizowane są w okazałych kościołach i atrakcyjnych galeriach Zakopanego, natomiast stanowiące przewagę występy solistów odbywają się w pomieszczeniach "Atmy" - domu Karola Szymanowskiego, a obecnie muzeum jego imienia.

Współorganizatorami festiwalu są Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma (oddział Muzeum Narodowego w Krakowie), Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury i Galeria Orskiego - Zakopane

34. edycja Dni Muzyki Karola Szymanowskiego odbędzie się w dniach 24-31 lipca 2011 w Zakopanem.powrót