35. przegląd piosenki aktorskiej

28-03-2014

35. przegląd piosenki autorskiej

20-30.03.2014, Wrocław

- Nie jest dziś wielką sztuką zrobić festiwal muzyczny, zaprosić zagraniczne gwiazdy, które koncertują przecież coraz częściej i w Polsce - mówił na konferencji prasowej dyrektor artystyczny PPA, Konrad Imiela. - My natomiast przesuwamy akcent w stronę teatralno-muzycznych premierowych przedsięwzięć. Na tegorocznym PPA premier będzie mnóstwo: festiwal zainauguruje spektakl "Cienie. Eurydyka mówi:" w reż. Mai Kleczewskiej, złożony z tekstów Elfriede Jelinek, z udziałem Katarzyny Nosowskiej. To koprodukcja warszawskiego Teatru IMKA, Teatru Polskiego w Bydgoszczy i PPA.

Premierowe spektakle to oczywiście także "Joplin" w reż. Tomasza Gawrona z Natalią Sikorą w roli Janis, "Białoszewski 44" w reż. Jerzego Bielunasa z Kingą Preis, Adamem Nowakiem z Raz Dwa Trzy i Mateuszem Pospieszalskim, "Król Dawid - Live!"Jacka Bały i Sambora Dudzińskiego, "Jeden na STO LECIE - Koncert przekrojowy" czyli jedenastolecie L.U.Ca z gościnnym udziałem m.in. Urszuli Dudziak, Leszka Możdżera i Motion Trio, wreszcie Koncert Finałowy "Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz" w reż. Jacka Bończyka i Gala "Wielka płyta 1972-2018. Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego" w reż. Agaty Dudy-Gracz.

Gośćmi konferencji byli Agata Duda-Gracz, Magda Kumorek - aktorka i autorka koncertu-recitalu "Śmiercie", Magdalena Różańska, Igor Obłoza i Tomasz Gawron - część ekipy "Joplin", Jerzy Bielunas, Jacek Bała i Sambor Dudziński, Bogusław Sobczuk.

czytaj więcejpowrót