4. "Klub Chopinowski"

06-10-2010

"Klub Chopinowski" w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbywa się przy 16. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina już po raz czwarty.

Towarzysząc poprzednim Konkursom Chopinowskim, "Klub" cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności, która nie miała możliwości bezpośredniego udziału w przesłuchaniach konkursowych w Filharmonii Narodowej.

Wieczory te będą spotkaniami tematycznymi, interdyscyplinarnymi, ujętymi w konkretny kontekst historyczny i kulturowy. Do udziału w nich zaproszeni są najbardziej interesujący uczestnicy Konkursu - pianiści polscy i zagraniczni oraz dziennikarze, muzycy, aktorzy i literaci. Gośćmi Klubu będą m.in.: prof. Jerzy Miziołek, Alicja Knast, Krzysztof Herdzin, Yuko Kawai, Lu Pin, Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak i Acoustic Brass. Koncertom muzyki towarzyszyć będą wypowiedzi zaproszonych gości na temat przebiegu Konkursu oraz roli muzyki Fryderyka Chopina w kulturze polskiej i w kulturach innych narodów.

We wtorek 5 października o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie inaugurujące 4. "Klub Chopinowski". Gościem specjalnym wieczoru, zatytułowanego "Chopin na świecie" będzie Waldemar Dąbrowski - Przewodniczący Komitetu Obchodów Chopin 2010. Wystąpią uczestniczki 16. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina: Lusine Khachatryan z Armenii, Claire Huangci z USA, Hannah Sun z Australii i Marianna Przewalskaja reprezentująca Hiszpanię. Podczas koncertu będzie można także obejżeć pokaz teatru tańca i ruchu Aleksandry Dziurosz, inspirowany twórczością Fryderyka Chopina.

Kolejne spotkania 4. "Klubu Chopinowskiego":

Wszystkie spotkania rozpoczynać się będą o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp jest bezpłatny.powrót