Andrzej Cisowski "Moim celem jest władza"- próba retrospektywy

25-07-2011

Wystawa retrospektywna twórczości artysty, który od paru lat mieszka i pracuje w Targowie na Mazurach. W swojej twórczości Cisowski, poszukując różnych rozwiązań formalnych, od lat prowadzi dialog z kulturą masową, która zawładnęła wyobraźni tak wielu ludzi.

Artysta czerpie inspiracje z pop-artu, bawi się formą, znanymi motywami, twarzami, eksperymentuje. Według Cisowskiego nie ma sensu tworzyć nowych form, skoro współczesna kultura i cywilizacja produkują ich tak wiele. Z jego obrazów wyłania się wizerunek współczesnej, powszechnej wyobraźni zaśmieconej ponad miarę pustymi, kolorowymi obrazkami.

Andrzej Cisowski, urodzony w 1962 r. w Białymstoku, jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, w pracowniach prof. A.R. Pencka i Konrada Klaphecka.

Początkowo pozostawał pod silnym wpływem malarstwa Jean-Michela Basquiata, szybko wykształcił swój własny, charakterystyczny styl. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżniony Nagrodą EXIT 2005 za wieloletnią kreatywną obecność w różnych dziedzinach aktywności twórczej. Laureat II nagrody 39. Biennale Malarstwa „Bielska jesień" w 2009 roku.

Kurator: Małgorzata Jackiewicz-Garniec

Wernisaż: 28 lipca (czwartek) godz. 18.00
Wystawa czynna od 29 lipca do 4 września w sali głównej BWA

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38
10-450 Olsztyn


powrót