"Coming Out. Najlepsze Dyplomy ASP 2010"

25-11-2010

Już po raz drugi Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie przygotowuje wystawę prac najlepszych absolwentów oraz wychodzi z ekspozycją w przestrzeń miejską. W tym roku na główne miejsce wydarzenia zostało wybrane Lotnisko Chopina. Jest to pierwsze tak spektakularne przedsięwzięcie na terenie warszawskiego portu lotniczego.

Wystawa w Terminalu A - zaprojektowana w nowoczesny sposób - nawiązuje zarówno do sieci połączeń lotniczych, jak i relacji międzyludzkich.

Na wystawie "Coming Out. Najlepsze Dyplomy ASP 2010" można zobaczyć prace z wszystkich siedmiu wydziałów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz Sztuki Mediów i Scenografii. Każdy wydział reprezentują 3 dyplomy.

O wyjątkowości całego projektu świadczy też fakt, że wystawa pojawia się w trzech prestiżowych miejscach stolicy. Wydarzenie zainaugurował 22 listopada wernisaż Samanty Stuhr, dyplomantki Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Podczas Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie (3-5 grudnia) pokazana zostanie specjalna odsłona wystawy "Coming Out", podczas której każdy z odwiedzających będzie miał okazję spotkać się z najlepszymi tegorocznymi absolwentami.

"Polscy twórcy udowodnili i stale udowadniają, że są częścią światowej elity, a Polska jest kreatywnym zagłębiem Europy. W tym kontekście wystawa 'Coming Out' jest artystycznie i intelektualnie wysoce obiecującym zwiastunem obecności kolejnego pokolenia młodych polskich artystów w międzynarodowym obiegu. Należą im się gratulacje, ale także podziękowania, bo to w dużej mierze ci artyści kształtują wizerunek kraju, czyniąc nas atrakcyjnym partnerem wymiany kulturalnej dla wpływowych i opiniotwórczych instytucji na całym świecie" - tak podsumowuje projekt Paweł Potoroczyn, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.

Kurator: Paweł Nocuń.

Otwarcie: 25 listopada 2010, godz. 19:00.
Wystawa czynna do 7 stycznia 2011.powrót