Eugeniusz Knapik - w górę, w ciszę...

09-12-2011

ektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach ma zaszczyt zaprosić na II Festiwal Grudniowy Eugeniusz Knapik - w górę, w ciszę... organizowany w dniach 13-16 grudnia 2011 roku.

Rok 2011 jest dla muzyki polskiej rokiem wyjątkowym za sprawą urodzonych tu równo przed 60 laty przedstawicieli tzw. „Pokolenia ’51” – Pokolenia Stalowowolskiego.

Jednym z nich  jest wybitny twórca, znakomity pianista, rektor Akademii i jej wieloletni profesor, przy tym niezwykła osobowość – Eugeniusz Knapik. Naturalnym niejako staje się zatem fakt dedykowania tegorocznego Festiwalu właśnie Eugeniuszowi Knapikowi i Jego muzyce. Gromadząc się w Sali Koncertowej Akademii, melomani będą mogli smakować wybrane dzieła tego charyzmatycznego twórcy w wykonaniu czołowych zespołów orkiestrowych Akademii.

Już samo użyte w tytule Festiwalu poetyczne wezwanie: w górę, w ciszę... otwiera przed nami perspektywę doświadczeń ocierających się o sfery muzycznej duchowości, porywających naszą wyobraźnię w „światy nieznane”, o których opowiedzieć może bodaj tylko muzyka...powrót