Finał 23. edycji konkursu Dobry Wzór

21-10-2016

Finał konkursu Dobry Wzór 2016fot. Danuta Matloch

Finał konkursu Dobry Wzór 2016fot. Danuta Matloch

Finał konkursu Dobry Wzór 2016fot. Danuta Matloch

 

28 laureatów wyłoniło jury konkursu Dobry Wzór spośród 136 obiektów, które zakwalifikowały się do finału 23. edycji wydarzenia. W gali wręczenia nagród, która odbyła się 20 października br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie wziął udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Wykaz nagrodzonych dostępny jest na stronie internetowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego – organizatora konkursu.

Produkty wszystkich finalistów i laureatów konkursu Dobry Wzór 2016 będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej. Są wśród nich: meble, sprzęt AGD, zabawki czy środki transportu. To największa ekspozycja designu w Polsce. Wystawa będzie czynna od 21 października do 1 grudnia (od wtorku do niedzieli) w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Wstęp wolny.

Kryterium: wysoka jakość wzornictwa

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.powrót