Harmonogram polsko- ukrańskiej współpracy- podpisany

04-02-2011

Plan współpracy Polski i Ukrainy w latach 2011-2013, zawierający m.in. zapisy o współpracy w dziedzinie kultury został podpisany 3 lutego przez prezydentów Polski i Ukrainy: Bronisława Komorowskiego i Wiktora Janukowycza. W spotkaniu uczestniczył także Minister Bogdan Zdrojewski.

Harmonogram polsko- ukrańskiej współpracy- podpisany

Jak podkreślił prezydent Komorowski, harmonogram współpracy Polski i Ukrainy jest dokumentem bardzo ważnym z punktu widzenia zbliżającej się Prezydencji Polski w UE, który dotyczy "planów wspólnego działania, intensyfikacji kontaktów i wspólnych działań na różnych szczeblach państwa polskiego i ukraińskiego". Prezydent Janukowycz zaznaczył, że Polska była i jest partnerem strategicznym Ukrainy. Wśród poruszonych przez prezydentów tematów można wymienić m.in. obchody 20. rocznicy niepodległości Ukrainy, odsłonięcie w Kijowie pomnika Juliusza Słowackiego, obchody 25. rocznicy katastrofy czarnobylskiej i plan uczczenia pamięci Ukraińców zabitych przez Polaków w Sahryniu na Lubelszczyźnie.

Harmonogram polsko- ukrańskiej współpracy- podpisany

Spotkanie było częścią dwudniowej wizyty prezydenta Janukowycza w Polsce, odbywającej się na zaproszenie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.powrót