Kompromis

08-08-2011

12 sierpnia br. (piątek) o godzinie 18.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu odbędzie się otwarcie wystawy Katarzyny Pietrzak pt. „Kompromis”. Wystawa będzie czynna do 28 sierpnia.

Wystawa grafik Katarzyny Pietrzak to prezentacja kilkudziesięciu jedno- i wielobarwnych odbitek graficznych dużego formatu wykonanych w mieszanych technikach na różnorodnych podłożach. Autorka wykorzystuje w nich motywy zaczerpnięte z otaczającego świata, wybrane fragmenty kobiecej sylwetki, postaci psa, motywy liter. Te elementy służą jej jako podstawy do rozwiązań czysto formalnych związanych i służących kompozycji. W warstwie tematycznej budują trudne do jednoznacznego odczytania wątki narracyjne. Poszukiwania i eksperymenty z matrycami, kolorem i materiałami, na których artystka tworzy swoje graficzne cykle, czyni jej twórczość atrakcyjną wizualnie i ciekawą formalnie.

Katarzyna Pietrzak urodziła się 16 sierpnia 1980 r. w Radomiu. W latach 1995 – 2000 studiowała na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego w Katedrze Sztuki – Wydział Nauczycielski na Kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (obecnie Wydział Sztuki). Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Gieragi, aneks w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Markiewicza. Od 2009 roku asystentka w Pracowni Grafiki Warsztatowej na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej. W 2009 roku otworzyła przewód doktorski w dziedzinie grafiki warsztatowej u prof. Andrzeja Węcławskiego. Uprawia twórczość w zakresie grafiki, malarstwa, rysunku i animacji klasycznej.
 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej
„Elektrownia” w Radomiu
ul. Domagalskiego 5
26-600 Radom


powrót