Komunikat

09-06-2017

W związku z listem operatorów telewizji płatnych do Marszałka Sejmu, Prezydium Sejmu oraz Przewodniczących Klubów Parlamentarnych z 1 czerwca br., dotyczącym rządowego projektu ustawy abonamentowej, informujemy, że zawiera on szereg nieprawdziwych sugestii, które mogą wprowadzić opinię publiczną w błąd.

Nieprawdą jest, że projekt ustawy proponuje „nierówne traktowanie obywateli”, „łamanie przepisów chroniących ich dane osobowe” czy „narusza prawa klientów telewizji płatnych”.

W dniu 8 czerwca br. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński w swoim wystąpieniu w Sejmie RP w sposób szczegółowy i wyczerpujący opisał przygotowywany przez MKIDN projekt ustawy abonamentowej oraz stan prac nad projektem, podkreślając szczególnie, że projekt ustawy abonamentowej jest całkowicie zgodny z polskim prawem i uzyskał pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i GIODO, ponadto nie wprowadza żadnych nowych opłat dla jakiejkolwiek grupy obywateli.

Ponadto informujemy, iż od kilku miesięcy MKiDN prowadzi zaawansowane prace nad projektem rozwiązania docelowego (opłata wraz z CIT i PIT), o czym ministerstwo wielokrotnie informowało opinię publiczną.powrót