Konferencja MKiDN

16-11-2009

Podsumowaniu dwóch lat wdrażania XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” poświęcona była konferencja, która 16 listopada 2009 r. odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

W konferencji uroczyście otwartej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej Roberta Glińskiego, uczestniczyli także Podsekretarz Stanu w MKiDN Monika Smoleń, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Iwona Śledzińska-Katarasińska, rektorzy uczelni artystycznych, dyrektorzy instytucji kultury, dyrektorzy szkół artystycznych, przedstawiciele miast i urzędów marszałkowskich, posłowie i senatorowie.

Podczas spotkania, któremu towarzyszyła prezentacja projektów wybranych do realizacji, Minister Bogdan Zdrojewski oficjalnie zainaugurował inwestycję "Budynek dydaktyczny – PWSFTviT Uczelniane Centrum Dydaktyki Nowych Mediów", która zostanie sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.powrót