Łódź Design Festival - już po raz dziesiąty

12-10-2016

Od wzornictwa przemysłowego aż po modę – 13 października br. rusza 10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival. Gościem otwarcia festiwalu, o godz. 18.30, będzie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Festiwal jest poświęcony  prezentacji różnych form designu – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę aż po modę. Ideą nawiązuje do tradycji miejsca – Łódź po upadku przemysłu włókienniczego buduje swoją tożsamość w oparciu o przemysły kreatywne. Wśród wystawiających są młodzi projektanci mogący po raz pierwszy zaprezentować swoją twórczość, jak też twórcy o ugruntowanej międzynarodowej renomie.

Konkurs, wystawy i warsztaty dla dzieci

W ramach festiwalu - poza tematyczną kuratorską wystawą główną – odbędzie się m.in. międzynarodowy konkurs dla początkujących projektantów. Zaplanowano także Edukreację – strefę dedykowaną rodzinom z dziećmi, gdzie dzięki licznym warsztatom i wystawie najmłodsi będą mieli szansę zrozumieć świat designu. Ważną częścią imprezy jest plebiscyt i wystawa koncentrujące się na wyłanianiu i upowszechnianiu najlepszych polskich wdrożeń użytkowych.

Hasło: „Tożsamość”

Hasło przewodnie 10. jubileuszowej edycji to „Tożsamość”. Przedmiotem refleksji kuratorów i projektantów jest kwestia, jak poprzez design manifestuje się tożsamość twórców i odbiorców oraz pytanie, jak i co kształtuje tożsamość miejsc.

Łódź  Design Festival   istnieje od 2007 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Łódź Art Center -  organizacja pozarządowa działająca od 2005 roku, mająca siedzibę w pofabrycznym kompleksie  na terenie zabytkowej dzielnicy Łodzi Księży Młyn.

Łódź Design Festival potrwa do 23 października br.powrót