Minister Bogdan Zdrojewski w Poznaniu

24-06-2009

W dniach 23- 24 czerwca 2009 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przebywał z wizytą w Poznaniu.

Podczas swego pobytu w stolicy Wielkopolski, Minister podpisał umowę na rozbudowę Biblioteki Raczyńskich, która otrzymała dofinansowanie ze Środków Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, spotkał się z Metropolitą Poznańskim księdzem Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim oraz podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia przez miasto budynku Ratusza.

W planie wizyty znalazło się również spotkanie ze środowiskiem kulturalnym Wielkopolski, zatytułowane "Mapa kultury". Było to drugie z cyklu spotkań Ministra z przedstawicielami świata kultury i mediami poszczególnych regionów Polski. Podczas konferencji zorganizowanej w Centrum Kultury Zamek, Minister przedstawił szeroko zakrojony plan kompletnej edukacji artystycznej młodzieży poprzez kształtowanie jej wrażliwości muzycznej i filmowej. Obszarem, na który również postanowił położyć duży nacisk, było rozwijanie najmniejszych placówek kulturalnych, poprzez wdrażanie programów Biblioteka + i Dom Kultury +.

Efektem wizyty Ministra Bogdana Zdrojewskiego w Poznaniu jest także podpisanie wieloletniej umowy na prowadzenie i współfinansowanie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MALTA.powrót