Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Nagrody dla nauczycieli ze szkół artystycznych

21-10-2009

26 października 2009 roku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski uczestniczył w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wizytatorów, dyrektorów i nauczycieli szkolnictwa artystycznego.

Podczas uroczystości Minister Piotr Żuchowski wręczył medale Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medale Komisji Edukacji Narodowej, zasłużonym dyrektorom, nauczycielom i nauczycielom akademickim szkolnictwa artystycznego za osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej i artystycznej.

LISTA NAGRODZONYCH

Medale Komisji Edukacji Narodowej:

  • Irma Kołsut – ZSM im. O. Kolberga Radom
  • Andrzej Kacprzak – OSM I i II st. Gdańsk
  • Monika Kułakowska - OSM I i II st. Gdańsk
  • Ewa Włodarczyk - OSM I i II st. Gdańsk
  • Eugeniusz Sej – PSM I st. Sieradz
  • Wojciech Szymański – PSM I st. Działdowo
  • Urszula Kusz – PSM I i II st. Gliwice
  • Aleksandra Dudek - PSM I i II st. Gliwice
  • Wacław Seminowicz - ZSM Nr 1 Rzeszów
  • Barbara Kotwasińska - ZSM Nr 1 Rzeszów
  • Katarzyna Markielowska-Kołodziej - ZSM Nr 1 Rzeszów

Medale Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”:

  • Elżbieta Wiercioch – Artysz – srebrny ZPSM Nr 2 im. F. Chopina w Warszawie
  • Szabolsc Esztényi – srebrny ZPSM Nr 2 im. F. Chopina w Warszawie
  • Sławomir Czarnecki – srebrny ZPSM Nr 1 w Warszawie
  • Katarzyna Sokołowska – brązowy ZPSM Nr 1 w Warszawie
  • Bożena Martowicz – brązowy ZSM nr 1 Rzeszów
  • Zdzisław Włodarski – brązowy ZSM im. O. Kolberga w Radomiu
  • Alicja Wardęcka-Gościńska – brązowy PSM I i II st. Konin
  • Honorata Pukos – brązowy - SM I i II st. Lublin
  • Helena Ostapowicz – brązowy PSM I st. im. F. Chopina w Oleśnicy

Odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej:

  • Piotr Gądek ZSP – Zielona Góra
  • Piotr Budziszewski – ZSP Gdynia
  • Dorota Stec-Grochal – ZSP Gdynia
  • Teresa Burzycka - ZSP Gdynia
  • Jan Milczarek - ZSP Gdynia
  • Stanisław Stryjewski - ZSP Gdynia
  • Maria Morawska - ZSP Gdynia
  • Janina Gajska- Bruzdowicz
  • Irena Zabrocka
  • Gabriela Karin Konkol – SM I st. Sopot
  • Piotr Pożakowski – SM I i II st. Gdynia
  • Marta Sałanowska - SM I i II st. Gdynia
  • Janina Borkowska-Bernatek - SM I i II st. Gdynia
  • Barbara Zbrzyska - SM I i II st. Gdynia
  • Jadwiga Rudka-Stefaniak - SM I i II st. Gdynia
  • Ewa Gałecka - SM I i II st. Gdynia
  • Romuald Erenc – PSM I st. Sieradz
  • Sławomir Cieślak – PSM I st. Sieradz
  • Marian Chmielewski – PSM I i II st. – Skierniewice
  • Zbigniew Woźny – ZSM w Radomiu
  • Adam Świerczyna – PSM I i II st. Rybnik
  • Alicja Michowska – ZSM – Gdańsk Wrzeszcz
  • Małgorzata Stożyńska – ZSM – Gdańsk – Wrzeszcz
  • Barbara Gończ – ZSM – Gdańsk - Wrzeszcz
  • Joanna Tylewska – ZSM – Gdańsk – Wrzeszcz
  • Gabriela Rajchert - ZSM – Gdańsk – Wrzeszcz
  • Joachim Paczyński – PSM I i II st. – Cieszyn
  • Małgorzata Groborz – PSM I i II st. – Cieszyn
  • Dorota Parzyk – PSM I i II st. – Cieszyn
  • Tomasz Gmyrek – PSM I i II st. – Cieszyn
  • Beata Drzewiecka – PSM I i II st. – Cieszyn
  • Teresa Zięba – Janasik – PSM I i II st. – Cieszyn
  • Andrzej Piekorz – PSM – I i II st. - Cieszyn

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego I stopnia:

  • Prof. Anna Dorota Potocka – z ASP w Warszawie
  • Prof. Małgorzata Dajewska – z ASP we Wrocławiu
  • Prof. Julian Gembalski – z AM w Katowicach
  • Prof. Jan Grodek – z ASP w Łodzi
  • Zdzisław Stolarczyk – nauczyciel Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku - Białej
  • Stefan Wojtas – nauczyciel Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie
  • Antoni Guran – Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu
  • Zbigniew Czuryło – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego
  • Beniamin Przeździęk – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego II stopnia:

koniec głównej treści