Pokaz wyrobów cukierniczych o przedłużonym okresie trwałości - redegustacja

20-12-2010

Pokazem tym grupa LUXUS celebrowała nadejście nowych czasów - czasów nieograniczonej wolności, radosnej zabawy i ogólnej prosperity. Suto zastawione stoły uginały się od sztucznych tortów i ciast, które na dodatek kręciły się, świeciły i wydawały rozkoszne dźwięki. Publiczność posunęła się nawet do skonsumowania paru mniejszych elementów.

"Niestety po paru dniach, nad całością zaczął się unosić nieprzyjemny zapach - opowiada Paweł Jarodzki, współzałożyciel LUXUSU. - Być może z powodu nie dość dokładnie zalakierowanych w jednym z tortów, kurzych nóżek. Fakt ten nie przeszkodził jednak w tryumfalnym pochodzie tego zestawu przez wiele galerii w Polsce, by finalnie uświetnić obchody Nocy Świętojańskiej w ogrodach polskiej ambasady w stolicy Czechosłowacji. Niestety w przeddzień wernisażu zapadła decyzja o rozpadzie tego uroczego kraju na dwa mniejsze. Dlatego powrót wyrobów cukierniczych do kraju odbył się w warunkach przypominających paniczną ucieczkę."

Pozostałości pracy zaległy w magazynach. Od zapomnienia uratowała je propozycja urządzenia "Pokazu wyrobów cukierniczych..." w Bukareszcie.

"Początkowo uznaliśmy, że nie ma to najmniejszego sensu - mówi Jarodzki - ale po paru wizytach na miejskich targowiskach, okazało się, że społeczeństwo wydala z siebie jeszcze piękniejsze śmieci i odpadki niż lat temu dwadzieścia. Oczywiście, jak mówi stare porzekadło, nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody i dlatego finalny efekt w sposób nieznaczny różni się od pierwowzoru. Jednak pewne wartości są nie przemijające i ludzie dalej chcą konsumować w sposób zupełni nieograniczony, a przesyt i szaleństwo w dalszym ciągu przesłaniają nam to co oficjalnie deklarujemy jako sens naszego życia."

Dlatego też po latach i udanych pokazach w Bukareszcie i Debreczynie grupa LUXUS jeszcze raz zdecydowała się zaprezentować wrocławskiej publiczności w galerii Entropia "Pokaz wyrobów cukierniczych o przedłużonym okresie trwałości", na krótko przed świętami Bożego Narodzenia.

Otwarcie: 21 grudnia 2010, godz. 18:00.
Wrocław, Galeria Entropia, 21 grudnia 2010 - 14 stycznia 2011powrót