Polska- Niemcy. 1000 lat- konferencja prasowa

21-10-2010

Konferencja prasowa dotycząca wystawy „Polska- Niemcy. 1000 lat”, w której udział weźmie Sekretarz Stanu Piotr Żuchowski, odbędzie się 26 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

Przypadająca na rok 2011 Prezydencja Rzeczpospolitej Polskiej w Radzie UE stwarza wyjątkową okazję do pogłębienia dialogu między Polską a Niemcami, poprzez zorganizowanie w stolicy Niemiec pierwszej w dziejach naszych stosunków wystawy, obrazującej historię ostatniego tysiąclecia.

Wystawa Polska–Niemcy. 1000 lat zostanie otwarta we wrześniu 2011 roku, w berlińskim Martin-Gropius-Bau. Projekt przygotowany z okazji Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej realizowany jest dzięki porozumieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej oraz Pełnomocnika Rządu Republiki Federalnej Niemiec do Spraw Kultury i Mediów. Kuratorką wystawy jest Anda Rottenberg.

W 20 salach znanego ze swoich znakomitych wystaw Martin-Gropius-Bau, zostanie zaprezentowanych około 800 obiektów. Wśród nich znajdą się dzieła sztuki i obiekty kultury oraz inne świadectwa cywilizacyjnego, duchowego i naukowego rozwoju naszych narodów w kontekście kultury europejskiej. Eksponaty pochodzą z kilkudziesięciu najważniejszych kolekcji muzealnych i prywatnych z terenu Polski, Niemiec, i innych krajów europejskich.

Projekt ten realizowany jest przez Zamek Królewski w Warszawie oraz Martin-Gropius-Bau w Berlinie.

Zapraszamy na konferencję: 26 października (wtorek), godz. 11:00, Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.powrót