Polsko – Norweskie warsztaty

02-11-2009

W dniu 28 października 2009 r., w Krakowie, odbyły się warsztaty pn. Polsko – Norweskie partnerstwa dla sektora kultury w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej

Spotkanie miało na celu pomoc w nawiązaniu polsko – norweskich partnerstw pomiędzy instytucjami zainteresowanymi realizacją projektów w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

Warsztaty zainaugurowała Pani Monika Smoleń, Podsekretarz Stanu w MKiDN, następnie Pani Karolina Tylus–Sowa, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich w MKiDN, przedstawiła cele Funduszu oraz podstawowe informacje dotyczące jego realizacji, jak również podsumowanie rozstrzygniętych do tej pory konkursów. Następnie beneficjenci Funduszu będący obecnie w trakcie realizacji projektów, podzieli się doświadczeniami z organizacji wydarzeń kulturalnych dofinansowanych ze środków FWK.

W drugiej części warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na polsko – norweskie grupy tematyczne, zgodnie z obszarami, w jakich planują realizację projektów (tj.: muzyka i sztuki sceniczne, sztuki plastyczne i wizualne, literatura i archiwa, dziedzictwo kulturowe). Spotkania w grupach pozwoliły na poznanie potencjalnego partnera zainteresowanego współpracą w ramach projektu oraz przedyskutowanie sposobu realizacji planowanych wydarzeń.

W konferencji uczestniczyło ponad 50 przedstawicieli samorządów, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z Polski i Norwegii.

Warsztaty zostały zorganizowane związku z otworzonym 14 września czwartym naborem wniosków. W ramach trwającego naboru wniosków, wnioski można składać do 30 listopada 2009 r. Kolejny, ostatni nabór zostanie otwarty w I kwartale 2010 r. i będzie trwał minimum dwa miesiące.powrót