Porozumienie o współpracy. Wiceminister Lewandowski spotkał się z twórcami gier wideo

06-10-2017

Na zdjęciu: Wiceminister Paweł Lewandowski na targach gier komputerowych Poznań Game Arenafot. Małgorzata Kotkowicz

Na zdjęciu: Wiceminister Paweł Lewandowski na targach gier komputerowych Poznań Game Arenafot. Małgorzata Kotkowicz

 

- Jestem głęboko przekonany, że podpisane porozumienie otworzy nowe drogi prowadzące do owocnej współpracy. Przyczyni się to również do wzmocnienia pozycji branży gier wideo w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski podczas targów gier komputerowych – Poznań Game Arena i konferencji Game Industry Conference. Sześć organizacji zrzeszających twórców gier wideo, m.in. z Czech, Chorwacji, Słowacji, 6 października br. podpisało porozumienie o współpracy.

Reprezentowanie wspólnych interesów

Celem podpisanego porozumienia jest wsparcie twórców gier wideo w ich edukacji oraz realizacji aspiracji rozwoju rynku gier wideo. Organizacje zrzeszające twórców gier wideo będą zajmować wspólne stanowiska w sprawach ważnych dla rozwoju branży na poziomie regionalnym i europejskim, szczególnie w kontekście wszelkich inicjatyw legislacyjnych.

Porozumienie podpisało sześć organizacji zrzeszających twórców gier wideo: Fundacja Indie Games Polska, z siedzibą w Warszawie, České hry, z siedzibą Pradze, Slovak Game Developers Association, z siedzibą w Bratysławie, Croatian Game Developers Association, z siedzibą w Zagrzebiu, Hungary Games Asociation, z siedzibą w Budapeszcie, Moldovan Association of Information and Communications Technology Companies, z siedzibą w Chișinau.

- Mam nadzieję, że to dopiero początek. Bylibyśmy jeszcze bardziej szczęśliwi, gdyby pozostałe organizacje zrzeszające twórców gier wideo z Europy Środkowo-Wschodniej dołączyły do tego porozumienia. I chciałbym, by tak się wkrótce stało – powiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski. 

Ponad 370 000 polskich i zagranicznych fanów gier wideo

Największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej – Poznań Game Arena – odbywają się w dniach 6-8 października. Targi mające ponad 10-letnią historię organizowane są zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA ma ponad 370 000 polskich i zagranicznych fanów sprzętu, produkcji i multimediów „gamingowych”.powrót