Prezentacja planów budowy Muzeum Historii Żydów Polskich - konferencja prasowa „Nowe otwarcie”

15-09-2011

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski zaprasza na konferencję prasową poświęconą najnowszym planom budowy Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

19 września (poniedziałek) o godzinie 11:00 na terenie budowy Muzeum (wejście od strony Pomnika Bohaterów Getta) wraz z ministrem Zdrojewskim o planowanych działaniach dotyczących budowy MHŻP opowiedzą:

Gościem konferencji będzie Pan Marian Turski, Przewodniczący Rady Muzeum Historii Żydów Polskich, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia żydowski Instytut Historyczny.

Muzeum Historii Żydów Polskich jest instytucją kultury utworzoną na podstawie umowy zawartej 25 stycznia 2005 r. przez Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Zakończenie budowy planowane jest na jesień 2012 r., a jego uroczyste otwarcie ma się odbyć wiosną 2013 r. Ekspozycja powstającego Muzeum podzielona ma być na osiem galerii dokumentujących różne etapy tysiącletniej wspólnej historii Polaków i Żydów. Liczbę zwiedzających szacuje się na minimum 250 tys. rocznie.powrót