Rusza strona Kidsculture.pl

01-06-2011

W Dzień Dziecka startuje nowa strona internetowa Instytutu Adama Mickiewicza stworzona specjalnie dla dzieci. Najmłodsi mogą m.in. ułożyć własną wersję słynnego obrazu "Dziwny ogród" Józefa Mehoffera i poznać polskie stroje ludowe. W serwisie Kidsculture.pl nie zabraknie też informacji użytecznych dla rodziców.

Strona www.kidsculture.pl to interaktywne gry i zabawy, bajki, ciekawostki oraz publikacje o sztuce stworzone specjalnie dla najmłodszych. Strona została opracowana tak, by rozwijać kreatywność dziecka. Treść, inspirowana polską kulturą i sztuką, ma uczyć, gwarantując jednocześnie świetną zabawę.

W pierwszej odsłonie pokażemy gry stworzone przez znanych polskich grafików, Roberta Czajkę i duet AZE design. Jest tu gra prezentująca polskie stroje ludowe, układanka umożliwiająca ułożenie własnej wersji "Dziwnego ogrodu" Józefa Mehoffera i puzzle opowiadające legendę o Smoku Wawelskim. Każdą układankę można wydrukować i zapisać jako tapetę pulpitu komputera.

W serwisie znajdują się również propozycje zabaw inspirowane twórczością polskich artystów. Dzieci mają okazję spróbować swoich sił w roli twórcy: malarza, rzeźbiarza, fotografa czy animatora teatru.

Publikacje stworzone przez Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Zachętę Narodową Galerię Sztuki przybliżają pojęcia z zakresu sztuki.

Na Kidsculture.pl również rodzice znajdą ciekawe artykuły i informacje przydatne do aktywnego spędzania czasu z dziećmi w sferze kultury.

W późniejszym czasie serwis będzie umożliwiał dzieciom wirtualne wizyty w galeriach i muzeach, zaprezentuje interesujące osiągnięcia w dziedzinie teatru, filmu, muzyki i literatury.

Angielska wersja strony zapewnia dostęp do informacji o polskiej kulturze dzieciom i rodzicom mieszkającym poza granicami Polski.powrót