Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Spotkanie Ministra Zdrojewskiego i Joke Schauvliege- Minister Kultury Flandrii

02-07-2010

Przebywający z wizytą w Poznaniu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski spotkał się 30 czerwca i 1 lipca z Minister Środowiska, Natury i Kultury Flandrii Joke Schauvliege.

Podczas rozmów bilateralnych, Ministrowie zdecydowali o potrzebie pogłębienia współpracy w dziedzinie sztuk performatywnych oraz wspólnie otworzyli polsko-flamandzkie Forum Teatru, będące wzbogaceniem czysto artystycznego festiwalu o sferę intelektualną: dyskusje i wymianę poglądów.

Minister Schauvliege przebyła do Poznania na obchodzący w tym roku swoje 20-lecie festiwal teatralny Malta, którego tematem przewodnim był „Idiom:Flamandowie”- największa w historii prezentacja flamandzkiego teatru i tańca.

Symboliczny jest fakt, że Minister Schauvliege przebywała w Polsce w dniu, w którym Belgia rozpoczęła swoje półroczne Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

powrót

koniec głównej treści