Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Umowy na dofinansowanie dwóch projektów w Kielcach podpisane

02-04-2009

2 kwietnia br. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski podpisał umowy na dofinansowanie w ramach XI priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” dwóch projektów realizowanych w Kielcach. W spotkaniu wzięli również udział m.in. Podsekretarz Stanu w MKiDN Monika Smoleń, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. L. Różyckiego w Kielcach Artur Jaroń, Zastępca Dyrektora Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga Jacek Rudnicki oraz posłowie Marzena Okła-Drewnowicz, Konstanty Miodowicz i Artur Gierada.

Pierwszym projektem jest budowa Międzynarodowego Centrum Kultur w Kielcach, dofinansowana na kwotę 35 940 000 zł. Jest to inwestycja ujęta jako projekt indywidualny realizowany w ramach XI priorytetu PO IiŚ. Beneficjentem projektu jest Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach.

powrót

koniec głównej treści