VII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca "Chopin i jego przyjaciele - Inspiracje"

18-08-2010

17 lat temu nasz pomysł zorganizowania letnich warsztatów tańca współczesnego był oceniany sceptycznie, nie tylko ze względu na brak logistycznej tradycji i niemal pionierski charakter tego wydarzenia, ale przede wszystkim z powodu niewiary, że znajdą się chętni, zainteresowani tańcem i gotowi mu poświęcić czas, energię i... pieniądze.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy na ewolucję naszych Warsztatów, łatwo dostrzec radykalną zmianę programową, ofertę wzbogaconą o dziesiątki technik, rosnącą liczbę uczestników i pedagogów z całego świata, ale równie istotna wydaje mi się zmiana aury wobec „ludzi tańczących”, coraz większe zainteresowanie i aprobata dla tego, co robimy i coraz większa ilość dodatkowych imprez, które obudowując główny program, pozwalają także tym mniej „wtajemniczonym” uczestniczyć w wielkim poznańskim tańczeniu.

Obecnie nasze sierpniowe spotkanie to: Warsztaty, Festiwal Teatrów Tańca, wystawy fotograficzne, „Rozmowy o tańcu”, „Kino non stop”, i tegoroczna nowość - specjalny program w miejskim Pasażu Kultury, pozwalający na podzielenie się wiedzą o tym, co i jak robimy, z mieszkańcami Poznania, gośćmi, turystami.

Jestem przekonana, że niejeden spośród tegorocznych obserwatorów, w następnej edycji będzie już uczestnikiem tego wielkiego święta tańca, które od tego roku postanowiliśmy sygnować nową, wspólną nazwą: „Dancing Poznań”.

15-20 sierpnia 2010

Biuro organizacyjne:
Małgorzata Andrzejewska
teatr@ptt-poznan.plpowrót