Wernisaż wystawy uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie w siedzibie MKiDN

13-07-2011

Filia „Galerii Rękaw” w gmachu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od dziś prezentuje wystawę prac uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie, powstałą dzięki współpracy szkoły z Departamentem Dziedzictwa Kulturowego oraz Departamentem Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej. Na ministerialnych korytarzach pojawiły się obrazy, rzeźby, tkaniny artystyczne i grafiki najzdolniejszych młodych artystów. W uroczystym otwarciu wzięli udział dyrektorka placówki - Krystyna Głowniak - znana i ceniona lubelska malarka oraz dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej – Wiktor Jędrzejec.

Prace uczniów Zespołu  Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie  w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  ( Foto Danuta Matloch)
Prace uczniów Zespołu Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ( Foto Danuta Matloch)

Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie legitymuje się osiemdziesięcioletnią tradycją, wywodzącą się z krakowskiej Wolnej Szkoły Malarstwa i Rysunku Ludwiki Mehofferowej, rodzinnie związanej z wybitnym artystą Józefem Mehofferem – profesorem i późniejszym rektorem Akademii. Obecnie współpracuje z angielską School Art & Design Wolverhampton, ze szkołami polskimi na kresach zgromadzonymi wokół Wspólnoty Polskiej oraz ze Szkołą Artystyczną w Hajfie.

Wystawa będzie dostępna w siedzibie Ministerstwa do grudnia 2011r.powrót