Wiceminister na otwarciu wystawy „I Feel Slovenia. I Feel Culture”

21-06-2017

fot. Danuta Matloch

fot. Danuta Matloch

fot. Danuta Matloch

fot. Danuta Matloch

38 zdjęć autorstwa znanych słoweńskich fotografów, ukazujących różnorodność kulturową tego kraju, można oglądać na wystawie plenerowej „I Feel Slovenia. I Feel Culture” w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. W otwarciu ekspozycji 20 czerwca 2017 r. uczestniczyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka.

Podczas uroczystości otwarcia Słowenię reprezentowała sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury Słowenii Damjana Pečnik.

Wystawa fotograficzna „I Feel Slovenia. I Feel Culture” prezentuje dziedzictwo kulturowe Słowenii. Zdjęcia zostały wybrane przez Rządowe Biuro Komunikacji Słowenii i Ministerstwo Kultury Słowenii. Fotografie te ukazują różnorodność kulturową tego kraju i kulturę w najszerszym tego słowa znaczeniu jako podstawę tożsamości narodowej.

 Słowenia buduje swą tożsamość na wyjątkowo bogatym dziedzictwie kulturowym. Włoski barok, secesja wiedeńska, panslawizm i wiele innych wpływów kulturowych sprawiły, że słoweńskie społeczeństwo i kultura były znacznie bogatsze. Zróżnicowane bogactwo pieśni ludowych i tańców, kolorowe kostiumy etniczne i zwyczaje, bogata kuchnia i szlachetne wina, różnorodność artystycznych kreacji artystycznych i niesamowity krajobraz kulturowy - to wszystko łączy w sobie Słowenia.powrót