Wiceminister Jarosław Sellin

22.10.2016 r., godz. 17.00 Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w wernisażu wystawy "Krzyżacy i Gdańsk w 550. rocznicę zawarcia II pokoju toruńskiego" w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.

… odwracamy dusze nasze na ścieżki pokoju i zgody. Krzyżacy i Gdańsk w 550 rocznicę zawarcia II pokoju toruńskiego" to międzynarodowa wystawa zorganizowana dla uczczenia rocznicy wydarzenia przełomowego w historii Polski, które wyznacza istotną cezurę czasową w dziejach Gdańska. Od tego momentu rozpoczął się czas prosperity zwany „złotym wiekiem Gdańska”. Pokazane zostaną zabytki związane z wojną trzynastoletnią i kultywowaniem pamięci o niej, ze szczególnym uwzględnieniem Krzyżaków i ich związków z miastem w średniowieczu oraz ich obecności w budowaniu tożsamości kolejnych pokoleń gdańszczan. Wystawa znajdzie swoje miejsce w miejscu szczególnym dla budowania samoświadomości mieszkańców miasta, jakim jest Dwór Artusa.

Ekspozycja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będą jej towarzyszyć liczne wydarzenia oraz dedykowany im program edukacyjny. Wystawę będzie można zwiedzać do 18 grudnia 2016 r.

Dwór Artusa, ul. Długi Targ 43/44, Gdańskpowrót