Wizyta Ministra Bogdana Zdrojewskiego na Śląsku i w Krakowie

13-12-2008

W dniach 12-13 grudnia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przebywał z wizytą na Śląsku i w Krakowie.

Podczas wizyty na Śląsku Minister Bogdan Zdrojewski zapoznał się ze stanem prac renowacyjnych Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Następnie odwiedził Katowice, gdzie prowadził rozmowy z Prezydentem miasta Piotrem Uszokiem i Marszałkiem Województwa Śląskiego Bogusławem Piotrem Śmigielskim. Tematem rozmów był stan instytucji kultury na Górnym Śląsku.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwiedził Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Zwiedził również klasztor Jasnogórski, gdzie uczestniczył w koncercie zorganizowanym w ramach obchodów 700-lecia istnienia Zakonu Paulinów. Wizytę Ministra na Śląsku zakończyła uroczystość zamknięcia inwestycji w Muzeum Wsi Opolskiej.

13 grudnia Minister Bogdan Zdrojewski był gościem uroczystej gali otwarcia nowego gmachu Opery Krakowskiej. Uroczystość połączona byłą z premierowym wykonaniem opery Diabły z Loudun Krzysztofa Pendereckiego.
powrót