Wizyta Ministra Bogdana Zdrojewskiego w województwie Zachodniopomorskim

30-07-2009

30 lipca na terenie Łasztowni Szczecińskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowiska kulturalnego województwa Zachodniopomorskiego zatytułowane „Mapa Kultury” , podczas którego minister Zdrojewski mówił o celach i wyzwaniach stojących przed kierowanym przez niego resortem, władzami lokalnymi, a także artystami i przedstawicielami świata kultury.

Minister i przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i urzędu miasta, podkreślali wagę edukacji kulturalnej w kształtowaniu kompetentnych odbiorców tekstów kultury, poruszano kwestie sposobów kształcenia artystów. Mówiono również o konieczności zmian- przede wszystkim legislacyjnych, ale także w sposobach finansowania kultury. Minister Zdrojewski pochwalił podjęte przez władze miasta i województwa projekty rozwoju sektora kultury i obiecał wsparcie dla takich inwestycji, jak budowa Akademii Sztuki czy nowego gmachu filharmonii w Szczecinie.

W planie wizyty znalazło się również spotkanie z Prezydentem Miasta- Piotrem Krzystkiem, a także wizyty w szczecińskich ośrodkach kultury: Teatrze Lalek Pleciuga, Zespole Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego oraz w kościele Św. Jana Ewangelisty i w Pałacu pod Globusem.powrót