Wizyta Ministra Zdrojewskiego w Moskwie

10-06-2009

Dnia 8 czerwca 2009 roku Minister Bogdan Zdrojewski spotkał się z Ministrem Kultury Federacji Rosyjskiej Aleksandrem Awdiejewem.

W trakcie spotkania podpisany został List Intencyjny w sprawie podpisania Protokołu o współpracy między Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Kultury Federacji Rosyjskiej na lata 2009-2012, w treści którego zapowiedziano, iż Protokół o współpracy zostanie podpisany w drugim półroczu 2009 r.

Minister Bogdan Zdrojewski wziął także udział w otwarciu wystawy „Symbol i forma. Malarstwo w latach 1880-1939”. To pierwsza od kilkudziesięciu lat polska wystawa zorganizowana w murach najważniejszej moskiewskiej instytucji muzealnej, jaką jest Muzeum im. Aleksandra Siergiejewicza Puszkina. Podczas przemowy w trakcie ceremonii Minister Zdrojewski podkreślił, iż liczy na to, że polska ekspozycja „Symbol i forma. Malarstwo polskie w latach 1880-1939”w Muzeum im. A.S. Puszkina stanie się kolejnym znaczącym krokiem, zmierzającym do dalszej, jeszcze lepszej i ściślejszej współpracy oraz punktem wyjścia do nowych prezentacji sztuki rosyjskiej w Polsce i polskiej w Rosji.powrót