Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Dziennikarze

Tu zamieszczamy kompletne informacje o najważniejszych wydarzeniach oraz towarzyszące im materiały prasowe, zdjęcia i multimedia. Znajdą tutaj Państwo także zapowiedzi nadchodzących zdarzeń. Zachęcamy do kontaktu z nami!

AKTUALNOŚCI

 • USA: wicepremier wręczył medale „Gloria Artis”28-09-2016

  Złote medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Instytutu Józefa Piłsudskiego i Muzeum Polskiego w Ameryce oraz brązowe medale dla Franka Foxa i Jana Sporka – takie odznaczenia wręczył, podczas oficjalnej wizyty w USA (24-27 września br.), wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Metropolitan Opera: minister kultury na premierze „Tristana i Izoldy” w reż. Trelińskiego27-09-2016

  Nowy sezon artystyczny nowojorskiej Metropolitan Opera 26 września 2016 r. otworzył spektakl „Tristan i Izolda” Richarda Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego, przygotowany w koprodukcji m.in z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie. Gościem wydarzenia był – przebywający obecnie z wizytą w USA – wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej
 • Podsumowanie dofinansowań w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz funduszy norweskich26-09-2016

  Konferencja „Ochrona dziedzictwa kulturowego i promocja kultury - podsumowanie programów dla obszaru kultury finansowanych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014” odbyła się 27 września br. w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wydarzenie otworzyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury Norwegii Bård Folke Fredriksen. Konferencję zorganizował Departament Funduszy i Spraw Europejskich MKiDN.

  czytaj więcej
 • Gdynia: Złote Lwy dla "Ostatniej rodziny"26-09-2016

  Film Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" o malarzu Zdzisławie Beksińskim i jego synu Tomaszu zdobył Złote Lwy na zakończonym 24 września br. 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Podczas gali uroczystego zamknięcia festiwalu główną nagrodę wręczyła laureatowi wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

  czytaj więcej

KALENDARIUM

 • Minister Piotr Gliński

  25.07.2016 Łódź Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński weźmie udział w konferencji i otwarciu wystawy „Skarby żołnierzy II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych” w Muzeum Archeologiczno-Etnograficznym w Łodzi.

  czytaj więcej
 • Wiceminister Jarosław Sellin

  23.07.2016 Gdańsk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin będzie gościem wernisażu wystawy „LUX IN ORIENTE – LUX EX ORIENTE. Polska i Stolica Apostolska – 1050 lat historii” w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

  czytaj więcej
 • Wiceminister Jarosław Sellin

  20.07.2016 Warszawa Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin będzie gościem wernisażu wystawy „Jan Paweł II. Źródła”, przygotowanej przez Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu br.

  czytaj więcej
 • Minister Piotr Gliński

  20.07.2016 Warszawa Uroczyste zakończenie XV edycji programu stypendialnego „Gaude Polonia”. Dyplomy stypendystom wręczy wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

  czytaj więcej

koniec głównej treści