Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • Szopkarstwo krakowskie z szansą na wpis na listę UNESCO24-02-2017

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaakceptował zgłoszenie pierwszego polskiego wniosku o wpis na Listą reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Działająca przy Ministrze Rada ds. niematerialnego dziedzictwa na posiedzeniu 22 lutego br. pozytywnie zaopiniowała projekt wniosku, którego oficjalne podpisanie i przedłożenie do Sekretariatu UNESCO nastąpi pod koniec marca. Decyzja o wpisie zostanie podjęta na posiedzeniu Komitetu Międzyrządowego w grudniu 2018 r.

  Czytaj więcej
 • Trwają konsultacje publiczne Programu NIEPODLEGŁA24-02-2017

  Zapraszamy do udziału w konsultacjach publicznych Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, obejmującego obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie otwarte w tej sprawie z udziałem wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina odbędzie się 28 lutego br. o godz. 11:00 w Warszawie, w siedzibie Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN przy ul. Ksawerów 13.

  Czytaj więcej
 • Medale „Gloria Artis” dla zasłużonych bibliofilów22-02-2017

  Czołowy kolekcjoner, znawca i popularyzator współczesnego ekslibrisu artystycznego w Polsce Mieczysław Bieleń oraz dyrektor Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prezes Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie Edward Towpik otrzymali 23 lutego br. z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wandy Zwinogrodzkiej brązowe medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

  Czytaj więcej
 • Delegacja z koreańskiej uczelni z wizytą w MKiDN22-02-2017

  Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński 21 lutego spotkał się z przebywającą w Polsce delegacją koreańską z Uniwersytetu Keyimyung w mieście Daegu. Delegacji przewodniczył rektor tej uczelni, prof. Ilhi Synn, jeden z najbardziej zasłużonych dla promocji Polski Koreańczyków.

  Czytaj więcej
 • Zmarła Danuta Szaflarska - „perła polskiej kinematografii i teatru”20-02-2017

  „Danuta Szaflarska była perłą polskiej kinematografii i teatru. Uczestniczka Powstania Warszawskiego, wielki autorytet dla wielu pokoleń aktorów i reżyserów” – tak zmarłą 19 lutego 2017 r. aktorkę wspomina wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Po blisko 80 latach na scenie Szaflarska odeszła w wieku 102 lat.

  Czytaj więcej
 • Przedstawiciele ukraińskiego parlamentu z wizytą w MKiDN17-02-2017

  Funkcjonowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji podległych było tematem rozmowy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina z delegacją grupy parlamentarnej w Radzie Najwyższej Ukrainy ds. kontaktów międzyparlamentarnych. Spotkanie odbyło się 17 lutego 2017 r. w siedzibie MKiDN.

  Czytaj więcej
 • Komunikat nt. publikacji wyników I naboru do Programów Ministra16-02-2017

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że trwa publikacja wyników I naboru do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyniki są dostępne na podstronach każdego z programów.

  Czytaj więcej
 • Szkolenie z przygotowania wniosków o dofinansowanie w ramach POIiŚ16-02-2017

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnym, jednodniowym szkoleniu dotyczącym m.in. zasad przygotowania wniosków o dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Szkolenie odbędzie się 6 marca 2017 r. w godzinach 10.00 - 16.00 w Warszawie. Na zgłoszenia czekamy do 24 lutego 2017 r. do godz. 16.15.

  Czytaj więcej
 • Laureaci Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków nagrodzeni15-02-2017

  Nagrody i wyróżnienia otrzymali laureaci Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa. Uroczystość odbyła się 15 lutego 2017 roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Oświadczenie w związku ze spotkaniem dotyczącym Teatru Polskiego we Wrocławiu13-02-2017

  13 lutego br. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz podsekretarz stanu Wanda Zwinogrodzka spotkali się z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim, który wystąpił do MKiDN o wyrażenie opinii w sprawie odwołania Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. W trakcie spotkania minister oraz marszałek zrekapitulowali swoje dotychczasowe stanowiska, mając na uwadze całokształt wydarzeń związanych z przebiegiem kadencji dyrektora.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 55 Nastepna strona >>

koniec głównej treści