Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • Wymiana materiałów archiwalnych z Księstwem Liechtensteinu22-03-2017

  Porozumienie o wymianie materiałów archiwalnych, przechowywanych w Archiwum Państwowym w Gdańsku oraz w Archiwum Dworskim Książąt von Liechtenstein w Wiedniu, zostało podpisane 22 marca 2017 r. w siedzibie MKiDN. W uroczystości połączonej z prezentacją archiwaliów wzięli udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz para książęca Liechtensteinu, książę Alojzy i księżna Zofia.

  Czytaj więcej
 • Odnaleziono utracony w czasie wojny obraz Maksymiliana Gierymskiego22-03-2017

  Dzięki działaniom MKiDN odnaleziono utracony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Patrol Polski w 1830 r.”. Po złożeniu przez resort zawiadomienia, dzieło zostało zabezpieczone przez policję i złożone w depozyt. Zabezpieczenie odnalezionego dzieła nie jest równoznaczne z jego odzyskaniem, lecz stanowi pierwszy etap tego procesu.

  Czytaj więcej
 • Zakończyły się konsultacje publiczne Programu NIEPODLEGŁA22-03-2017

  Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 prowadzone były od 1 lutego do 8 marca 2017 r. W ich ramach odbyły się m.in. otwarte spotkania konsultacyjne we Wrocławiu i w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Odznaczenie „Honor i Prawda” dla wiceminister Magdaleny Gawin21-03-2017

  Szacunek dla tradycji, ochrona pamięci o polskich ofiarach totalitaryzmów sowieckiego i nazistowskiego oraz etyka i ludzkie serce w nauce - m.in. za to wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin otrzymała dyplom i odznaczenie „Honor i Prawda”, przyznawane przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie.

  Czytaj więcej
 • Komunikat21-03-2017

  Na spotkaniu w MKiDN 2 marca br. w sprawie przygotowanego przez Polską Izbę Książki projektu ustawy o jednolitej cenie książki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński poprosił zainteresowane środowiska o przekazywanie do MKiDN stanowisk w sprawie projektu ustawy. W związku z licznymi głosami w tej sprawie MKiDN informuje o przedłużeniu terminu przyjmowania stanowisk oraz uwag szczegółowych do 31 marca br.

  Czytaj więcej
 • Wiceministrowie Polski i Szkocji o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie kultury21-03-2017

  Relacje polsko-szkockie w związku z obecnością w Szkocji wielotysięcznej polskiej społeczności oraz wzmocnienie współpracy w dziedzinie kultury – to główne tematy poruszane podczas rozmowy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina z wiceministrem ds. pomocy rozwojowej i Europy w Ministerstwie Kultury, Turystyki i Relacji Zewnętrznych Rządu Szkockiego Alasdairem Allanem. Spotkanie odbyło się 20 marca 2017 r. w siedzibie MKiDN.

  Czytaj więcej
 • 89 stypendystów Programu „Młoda Polska”20-03-2017

  89 laureatów XIV edycji Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska” odebrało stypendia z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Uroczystość odbyła się 20 marca 2017 r. w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Łukasz Michalski dyrektorem PIW20-03-2017

  Dr Łukasz Michalski, historyk, został powołany na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego. Nominację odebrał 20 marca 2017 r. z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin. Obowiązki dyrektora PIW przejmie 21 marca br. Michalski zastąpi na tym stanowisku Wioletę Mikołajewską.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Sellin na uroczystościach w Lublinie i Bełżcu17-03-2017

  Obchody 75. rocznicy likwidacji getta w Lublinie i pierwszych masowych deportacji Żydów do niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu (woj. lubelskie) – to główne punkty wizyty wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina na Lubelszczyźnie w dniach 16-17 marca 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Utracona w czasie wojny miniatura Aimée Zoe Lizinki de Mirbel „Portet damy” odzyskana dzięki współpracy MKiDN i FBI17-03-2017

  Miniatura Aimée Zoe Lizinki de Mirbel „Portet damy” z 1833 r., utracona w czasie II wojny światowej, została odzyskana dzięki współpracy MKiDN i FBI. 17 marca 2017 r. o godz. 11:00 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się uroczyste przekazanie dzieła Muzeum Narodowemu we Wrocławiu. W uroczystości udział wzieli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, ambasador USA w Polsce Paul W. Jones oraz dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu dr hab. Piotr Oszczanowski.

  Czytaj więcej
Strony: 1-10 z 89 Nastepna strona >>

koniec głównej treści