Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

2017

 • "Wołyń" Smarzowskiego z Orłem dla najlepszego filmu21-03-2017

  "Wołyń" został nagrodzony Orłem 2017 dla najlepszego filmu. Najlepszym reżyserem ogłoszono jego twórcę, Wojciecha Smarzowskiego. Polskie Nagrody Filmowe otrzymali także m.in. Robert Bolesto, Anna Zamecka oraz Jan P. Matuszyński. Gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbyła się 20 marca 2017 r. w Teatrze Polskim w Warszawie. Konkurs odbywał się w tym roku pod honorowym patronatem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

  Czytaj więcej
 • 89 stypendystów Programu „Młoda Polska”20-03-2017

  89 laureatów XIV edycji Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska” odebrało stypendia z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Uroczystość odbyła się 20 marca 2017 r. w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Łukasz Michalski dyrektorem PIW20-03-2017

  Dr Łukasz Michalski, historyk, został powołany na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego. Nominację odebrał 20 marca 2017 r. z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin. Obowiązki dyrektora PIW przejmie 21 marca br. Michalski zastąpi na tym stanowisku Wioletę Mikołajewską.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Sellin na uroczystościach w Lublinie i Bełżcu17-03-2017

  Obchody 75. rocznicy likwidacji getta w Lublinie i pierwszych masowych deportacji Żydów do niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu (woj. lubelskie) – to główne punkty wizyty wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina na Lubelszczyźnie w dniach 16-17 marca 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Utracona w czasie wojny miniatura Aimée Zoe Lizinki de Mirbel „Portet damy” odzyskana dzięki współpracy MKiDN i FBI17-03-2017

  Miniatura Aimée Zoe Lizinki de Mirbel „Portet damy” z 1833 r., utracona w czasie II wojny światowej, została odzyskana dzięki współpracy MKiDN i FBI. 17 marca 2017 r. o godz. 11:00 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się uroczyste przekazanie dzieła Muzeum Narodowemu we Wrocławiu. W uroczystości udział wzieli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, ambasador USA w Polsce Paul W. Jones oraz dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu dr hab. Piotr Oszczanowski.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Gawin na targach książki w Londynie16-03-2017

  Otwarcie polskiego stoiska na targach książki w Londynie oraz spotkanie z brytyjską wiceminister sportu, turystyki i dziedzictwa Tracey Crouch - to główne punkty wizyty wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin w stolicy Wielkiej Brytanii w dniach 14-16 marca 2017 r. Polska była w tym roku gościem honorowym najważniejszych wiosennych targów książki na świecie London Book Fair (LBF).

  Czytaj więcej
 • Zmarł Wojciech Młynarski. „Był wielką osobowością polskiej kultury”16-03-2017

  „To bardzo smutna wiadomość. Wojciech Młynarski był wielką osobowością polskiej kultury. Jego teksty bawiły, a zarazem skłaniały do głębszego namysłu nad życiem” – tak zmarłego artystę wspominał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny zmarł 15 marca 2017 r. 26 marca skończyłby 76 lat.

  Czytaj więcej
 • 10 nowych obiektów na liście Pomników Historii15-03-2017

  Prezydent Andrzej Duda wpisał 10 nowych obiektów na listę Pomników Historii. Rozporządzenia w tej sprawie prezydent ogłosił 15 marca 2017 r. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli m.in. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński i sekretarz stanu w MKiDN Jarosław Sellin.

  Czytaj więcej
 • Obraz Franciszka Mrażka wraca z Niemiec do Polski14-03-2017

  Dzieło polskiego malarza Franciszka Mrażka „Na przypiecku” zostało przekazane Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego 14 marca 2017 r. w Konsulacie Generalnym RP w Monachium. Obraz, wywieziony w czasie II wojny światowej przez niemieckiego oficera z Pałacu Prezydenckiego w Spale, na początku tego roku zwrócił jego wnuk. Dzieło trafi do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

  Czytaj więcej
 • Wiceminister Gawin na konferencji „Muzealnictwo i ochrona dziedzictwa kulturowego”13-03-2017

  Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, a także rola kościelnych służb konserwatorskich na rzecz zachowania dziedzictwa kultury – te tematy m.in. poruszyła wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdalena Gawin w swoim wystąpieniu 10 marca 2017 r. podczas odbywającej się w Łomży konferencji „Muzealnictwo i ochrona dziedzictwa kulturowego”. Wydarzenie zorganizowały Rada ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP oraz Muzeum Diecezjalne w Łomży.

  Czytaj więcej

koniec głównej treści