Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Lista ministrów kultury

Ministrowie Kultury od 1944 roku:

Wincenty Rzymowski (SD) 21.07.1944 - 02.05.1945

Edmund Zalewski (SL) 02.05.1945 - 28.06.1945

Władysław Kowalski (SL) 28.06.1945 - 05.02.1947

Stefan Dybowski (SL/ZSL) 06.02.1947 - 20.11.1952

Włodzimierz Sokorski (PZPR) 21.11.1952 - 19.04.1956

Karol Kuryluk (PZPR) 19.04.1956 - 29.04.1958

Kazimierz Rusinek - kierownik Ministerstwa (PZPR) 03.05.1958 - 02.07.1958

Tadeusz Galiński (PZPR) 02.07.1958 - 12.12.1964

Lucjan Motyka (PZPR) 12.12.1964 - 26.10.1971

Czesław Wiśniewski - kierownik Ministerstwa (PZPR) 26.10.1971 - 22.12.1971

Stanisław Wroński (PZPR) 22.12.1971 - 16.02.1974

Józef Tejchma (PZPR) 16.02.1974 - 26.01.1978

Janusz Wilhelmi - kierownik Ministerstwa (PZPR) 26.01.1978 - 16.03.1978

Jan Mietkowski (PZPR) 29.03.1978 - 04.07.1978

Zygmunt Najdowski (PZPR) 20.07.1978 - 08.10.1980

Józef Tejchma (PZPR) 08.10.1980 - 09.10.1982

Kazimierz Żygulski (bezpartyjny) 09.10.1982 - 29.09.1986

Aleksander Krawczuk (bezpartyjny) 29.09.1986 - 01.08.1989

Izabella Cywińska (bezpartyjna) 12.09.1989 - 14.12.1990

Marek Rostworowski (bezpartyjny) 12.01.1991 - 05.12.1991

Andrzej Siciński (bezpartyjny) 23.12.1991 - 15.07.1992

Piotr Łukasiewicz - kierownik Ministerstwa (bezpartyjny) 15.07.1992 - 17.02.1993

Jerzy Góral (ZChN) 19.02.1993 - 26.10.1993

Kazimierz Dejmek (bezpartyjny) 26.10.1993 - 07.02.1996

Zdzisław Podkański (PSL) 07.02.1996 - 31.10.1997

Joanna Wnuk-Nazarowa (UW) 31.10.1997 - 25.03.1999

Andrzej Zakrzewski (AWS) 26.03.1999 - 10.02.2000

Kazimierz Michał Ujazdowski (SKL) 16.03.2000 - 12.07.2001

Andrzej Zieliński (AWS) 13.07.2001 - 18.10.2001

Andrzej Celiński (SLD) 19.10.2001 - 05.07.2002

Waldemar Dąbrowski (bezpartyjny) 05.07.2002 - 31.10.2005

Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS) 31.10.2005 - 16.11.2007

Bogdan Zdrojewski (PO) 16.11.2007 - 17.06.2014

Małgorzata Omilanowska (bezpartyjna) 17.06.2014 - 16.11.2015

Piotr Gliński (PiS) Od 16.11.2015

 

koniec głównej treści