Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Mecenat - Nabór 2009

W roku 2009 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego za priorytet uznał realizację programów służących rozwojowi instytucji oraz regionów w jakich funkcjonują - środki kierowane będą głównie na programy służące wzmocnieniu i rozwojowi infrastruktury kulturalnej.

Dotacje przeznaczone są na realizację zadań o charakterze merytorycznym i inwestycyjnym.

O dotacje ubiegać się mogą wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego na zadania wykonywane w ramach programów realizowanych przez instytucje filmowe i instytucje kultury, które zostały przejęte przez jednostki samorządu terytorialnego w dniu 1 stycznia 1999 r.

Wysokość środków przewidzianych na realizację programów wynosi 10 mln zł.

 Informujemy, że w związku z decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, budżet Programu Mecenat został zwiększony o kwotę 500 000 zł.

 

Kryteriami oceny wniosków będą:

  • sytuacja finansowa JST oraz instytucji kultury;
  • znaczenie programów dla polityki kulturalnej państwa.

W roku 2009 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego za priorytet uznał realizację programów służących rozwojowi instytucji oraz regionów w jakich funkcjonują - środki kierowane będą głównie na programy służące wzmocnieniu i rozwojowi infrastruktury kulturalnej (patrz - wytyczne).

Terminy składania wniosków:

  • do dnia 30 listopada roku poprzedzającego rok realizacji zadania
  • do 31 marca roku, w którym zadanie ma być realizowane

Kontakt:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa
Agnieszka Grzeszczuk tel. (22) 42 10 201; agrzeszczuk@mkidn(dot)gov(dot)pl

Przypominamy, że Mecenat nie jest przeznaczony dla wszystkich instytucji kultury podlegających jednostkom samorządu terytorialnego,
a jedynie dla tych przejętych 1 stycznia 1999 r.

 

Dokumenty do pobrania:

1. wzór wniosku o dotację wraz z kosztorysem;

2. procedura;

3. wykaz programów objętych finansowaniem;

4. obowiązkowe załączniki: załącznik nr 3, załącznik nr 4;

5. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2005 r. w sprawie zakresu zadań objętych mecenatem państwa wykonywanych przez samorządowe instytucje filmowe i instytucje kultury oraz udzielania dotacji na te zadania.

6. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 lipca 2008 r.zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu zadań objętych mecenatem państwa wykonywanych przez samorządowe instytucje filmowe i instytucje kultury oraz udzielania dotacji na te zadania

koniec głównej treści