Polecane

Odzyskany obraz Simona de Vliegera „Wzburzone morze z okrętami” przekazany do Muzeum Narodowego w Warszawie21-04-2017

Zaginiony podczas wojny, wybitny siedemnastowieczny pejzaż Simona de Vlieger “Wzburzone morze z okrętami”, wrócił do polskich zbiorów dzięki staraniom MKiDN. 21 kwietnia br. minister kultury Piotr Gliński przekazał dzieło do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Czytaj więcej
Konferencja prasowa poświęcona misji weryfikacyjnej Międzynarodowego Biura Wystaw09-04-2017

Na zdjęciu: Muzeum II Wojny Światowej

Na zakończenie wizyty w Polsce przedstawicieli Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE), weryfikujących kandydaturę Łodzi do organizacji EXPO International 2022, w Zamku Królewskim odbyła się konferencja prasowa. W wydarzeniu wzięli udział: wiceminister rozwoju, pełnomocnik rządu ds. EXPO 2022 Jerzy Kwieciński, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz członkowie misji weryfikacyjnej: szef Komitetu Wykonawczego BIE Choi Jai-Chul oraz sekretarz generalny BIE Vincente Loscertales.

Czytaj więcej
Skarby z kolekcji Książąt Czartoryskich do obejrzenia w Krakowie09-04-2017

Na zdjęciu: Rembrandt Harmensz van Rijn - Krajobraz z Miłosiernym Samarytaninem

Wyjątkowy zbiór pamiątek historycznych i dzieł sztuki wpisanych w historię Polski dzięki rodzinie Czartoryskich zaprezentuje Muzeum Narodowe w Krakowie. Eksponaty te pochodzą z kolekcji Książąt Czartoryskich, która w grudniu ubiegłego roku stała się własnością narodu polskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w krakowskim Arsenale 6 kwietnia o godz. 18.00 z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Czytaj więcej