Polskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejPolskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejPolskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejPolskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejPolskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejPolskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejPolskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejPolskie zbiory narodowe zostały wzbogacone o tysiące dzieł sztuki światowej klasy.
Czytaj więcejŻyczenia świąteczne i noworoczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcejRusza krajowy etap selekcji kandydatów do uzyskania Znaku Dziedzictwa Europejskiego w edycji 2017. Zapraszamy do głosowania.
Czytaj więcejOd 14 grudnia 2016 r. do 8 stycznia 2017 r. odbywać się będzie ekspozycja prac Aleksandra Gierymskiego.
Czytaj więcejWystawę można oglądać do 8 stycznia 2017 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Czytaj więcejRyciny francuskie ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum Narodowego w Warszawie. czytaj więcej..
Czytaj więcejCzytaj PL dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Czytaj więcej20.11. br. odbędzie się nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza. czytaj więcej..
Czytaj więcejWystawa przygotowana przez Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, Muzeum Rodina w Paryżu, oraz Muzeum Narodowe w Krakowie.
Czytaj więcejOrkiestrownik to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej.
Czytaj więcejOdbywający się we Wrocławiu festiwal, stanowi wyjątkowe wydarzenie muzyczne w skali europejskiej, a nawet światowej.
Czytaj więcejWystawa jest podsumowaniem wdrażania 2 programów przeznaczonych dla sektora kultury finansowanych z funduszy norweskich i EOG na lata 2009-2014.
Czytaj więcej25 września Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus otworzy uroczyście nowy sezon artystyczny 2016/2017. czytaj więcej..
Czytaj więcejFestiwal Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. czytaj więcej..
Czytaj więcejWarszawski Festiwal Filmowy należy do światowej elity konkursowych festiwali filmowych.
Czytaj więcejFestiwal Filmowy w Gdyni to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię.
Czytaj więcej24-25 września ponad 300 instytucji kultury w całym kraju zaprasza osoby powyżej 60. roku życia na weekend seniora z kulturą.
Czytaj więcej
Tegoroczna edycja festiwalu skieruje nasz wzrok, słuch i uwagę ku dosłownie i symbolicznie rozumianemu obszarowi „sceny” – za punkt wyjścia obrała „operę”. czytaj więcej..
Czytaj więcej„Europa Cantans” – to tytuł festiwalu w roku, w którym Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury. 51. edycja festiwalu ukazuje bogactwo i różnorodność muzyki europejskiej.
Czytaj więcejNa konferencji zaprezentowana zostanie wiedza na temat biografii i twórczości H. Sienkiewicza oraz ponowoczesnych sposobów jej ujęcia.
Czytaj więcejHasłem przewodnim edycji w 2016 rok jest "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki". czytaj więcej..
Czytaj więcejŚrodki na budowę w wysokości 19,6 mln zł zapewniło MKiDN. czytaj więcej..
Czytaj więcejDagome iudex – najstarszy zachowany dokument, w którym jest mowa o państwie polskim - wraz z innymi niezwykłymi eksponatami można oglądać w gdańskiej Zielonej Bramie.
Czytaj więcejFotografie powstańców, mieszkańców Warszawy oraz portrety dzieci – nierzadko uczestników powstania warszawskiego - oglądać można na wystawie w Galerii Kordegarda.
Czytaj więcej
12. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i jego Europa odbędzie się w Warszawie od 15 do 30 sierpnia 2016 roku. czytaj więcdej..
Czytaj więcejTo jedyny plenerowy festiwal jazzowy w Polsce adresowany do szerokiej publiczności o bezpłatnej formule. Potrwa 2 miesiące wakacyjne, koncerty odbywają się w każda sobotę lipca i sierpnia.
Czytaj więcej11 wydarzeń festiwalowych odbędzie się w różnych wnętrzach związanych z historią Zakopanego, stanowiąc dodatkową atrakcję dla słuchaczy.
Czytaj więcejFestiwal jest jedną z największych międzynarodowych imprez, na którą organizatorzy co roku zapraszają szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców teatru z całego świata.
Czytaj więcejWystawa unikatowych archiwaliów będzie prezentowana 18-23 i 25-26 lipca w siedzibie Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.
Czytaj więcejPolska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpi w czwartek o 19.30 na Pl. Piłsudskiego w Warszawie podczas koncertu „Wiara. Nadzieja. Miłość”.
Czytaj więcejNa program festiwalu składają się liczne pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz działania filmowe w przestrzeni miejskiej.
Czytaj więcej
Wicepremier Piotr Gliński zgłosił kandydaturę Łodzi do organizacji EXPO 2022 na 159. Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu.
Czytaj więcej
Od 10 do 12 czerwca o gospodarce, nauce i kulturze rozmawiali politycy, naukowcy i eksperci.
Czytaj więcejUroczyste otwarcie wystawy w Pawilonie Polskim z udziałem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego odbyło się 26 maja br.
Czytaj więcejAplikacja mobilna ArtSherlock umożliwia rozpoznanie polskiej straty wojennej.
Czytaj więcejWystawę fotosów filmowych pochodzących z ekranizacji powieści H. Sienkiewicza można oglądać na wystawie w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie.
Czytaj więcej„Chrześcijaństwo budowało naszą wspólnotę” – mówił w TVP Info wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
Czytaj więcejPergaminy, pieczęcie i iluminacje dotyczące wybitnych ludzi Kościoła prezentuje wystawa „Sancti, beati atque illustri homines Ecclesiae”.
Czytaj więcejProjekt „W Muzeum wszystko wolno” to muzealno-edukacyjny eksperyment, podczas którego dzieci przygotowywały główną wystawę czasową w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie.
Czytaj więcejPierwsze międzynarodowe targi sztuki XX i XXI wieku w Polsce odbędą się w dniach 7-10 kwietnia na stadionie PGE Narodowym. czytaj więcej..
Czytaj więcejWernisaż wystawy odbył się 23 lutego z udziałem wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego.
Czytaj więcejMuzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz dziewiąty ogłaszają Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”. czytaj więcej..
Czytaj więcejW Jarosławskim Opactwie została otwarta wystawa „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą. Ochrona i konserwacja” przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcejKatalog arcybiskupów gnieźnieńskich – iluminowany kodeks z XVI wieku – będzie można zobaczyć w Pałacu Rzeczypospolitej (Krasińskich) w Warszawie 27 lutego, w godz. 12.00-18.00.
Czytaj więcejRuszył ogólnopolski projekt edukacyjny dla młodzieży przybliżający historię Polski i wartości kulturowe naszego dziedzictwa.
Czytaj więcejKolejny klasyk współczesności, którego prace będą prezentowane w Galerii Opera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. czytaj więcej..
Czytaj więcejZ powodu dużego zainteresowania wystawę w Muzeum Narodowym można zobaczyć jeszcze 2 lutego br. w godz. 10.00–21.00.
Czytaj więcejO dotacje na realizację projektów z zakresu edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski.
Czytaj więcejRuszyła sprzedaż biletów na spektakle „Muzeum marzeń”, które Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Czytaj więcej