Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

"Wokół maltańskiego krzyża"

19-10-2012

Dzięki zaangażowaniu i poparciu Suwerennego Zakonu Maltańskiego i jego Ambasady w Polsce, „Heritage Malta” oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich po raz pierwszy w naszym kraju prezentowane są unikatowe obiekty. Pochodzą one z kolekcji: Palazzo Magistrale i Villa Magistrale w Rzymie oraz Muzeum Sztuk Pięknych, Biblioteki Narodowej i Pałacu Wielkiego Mistrza w La Valletcie na Malcie.

 

fot. Danuta Matloch

Ekspozycja jest poświęcona dziejom jednego z najstarszych zakonów rycerskich i jednej z najbardziej prestiżowych organizacji europejskich. Silnie zaakcentowane zostały też związki Zakonu z Polską i Warszawą.

Wśród prezentowanych dzieł – m.in. portrety, zbroje, regalia i dystynkcje Wielkich Mistrzów, elementy uzbrojenia rycerzy maltańskich, srebra, rzadkie okazy broni białej, wywody genealogiczne, oryginalne przykłady wyposażenia szpitala joannickiego, a także malarstwo i grafika, nawiązujące tematycznie do dziejów i misji Zakonu.

Wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie będzie czynna do 13 stycznia 2013 r.

powrót

WARTO PRZECZYTAĆ

koniec głównej treści