Po spotkaniu ws. Europejskiego Centrum Solidarności

29-01-2019

Fot. Radek Pietruszka/PAP

- W najbliższych tygodniach, na poziomie rozmów roboczych, będziemy szukać rozwiązań, które spowodują stabilne funkcjonowanie Europejskiego Centrum Solidarności - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. We wtorek w siedzibie MKiDN odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, wiceminister kultury Jarosław Sellin, p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Po spotkaniu wiceminister Sellin podkreślił, że wszyscy mają dobrą wolę związaną z dalszym funkcjonowaniem tej instytucji.

- Rozmawialiśmy dzisiaj o przyszłości tej instytucji i o przyszłości finansowania tej instytucji. Myślę, że poznaliśmy wzajemnie swoje intencje i uważamy wszyscy razem, że to jest bardzo ważna instytucja na mapie polskich instytucji kultury i polskich instytucji zajmujących się polityką historyczną, polityką pamięci - podkreślił po spotkaniu wiceminister Jarosław Sellin.

- Wszyscy mamy dobrą wolę związaną z dalszym funkcjonowaniem tej instytucji. Na pewno będziemy szukać kompromisu, będziemy szukać rozwiązań, które spowodują, że będzie mogła ta instytucja spokojnie i stabilnie funkcjonować, takich rozwiązań będziemy szukali w najbliższych tygodniach już na poziomie takich rozmów roboczych - poinformował Jarosław Sellin.

Jak mówił, na wtorkowym spotkaniu zostały wyrażone intencje, które są "dobre dla tej instytucji". "Nikt nie ma zamiaru tej instytucji krzywdzić" - zapewnił.

- Dzisiaj jesteśmy w dialogu. Nie ukrywam, że propozycje, które zostały złożone przez Pana Premiera, Pana Ministra są twarde, trudne, musimy przeanalizować to z Panem Marszałkiem Strukiem. Za bardzo dobre spotkanie Panu Premierowi, Panu Ministrowi dziękuję - powiedziała p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

 powrót