Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Prezentacja projektu ekspozycji Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

19-03-2009

19 marca br. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski wziął udział w konferencji prasowej zatytułowanej Opowieść o Chopinie jakiego nie znamy, zorganizowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Podczas konferencji miała miejsce pierwsza publiczna prezentacja projektu ekspozycji Muzeum Fryderyka Chopina w Pałacu Ostrogskich w Warszawie. Uroczyste otwarcie nowej siedziby zaplanowano na 1 marca 2010 roku, kiedy to przypada 200. rocznica urodzin kompozytora.

W Muzeum wyeksponowana zostanie największa na świecie kolekcja chopinianów, licząca ponad 7000 eksponatów. Zaplanowano również szereg nowatorskich rozwiązań, które pozwolą na głębsze zapoznanie się z dziełami Chopina nie tylko znawcom tematu, ale także dzieciom oraz osobom niewidzącym. Wizualizacja ekspozycji oraz opis Muzeum są dostępne na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina pod adresem: http://pl.chopin.nifc.pl/institute/events/news/id/901

powrót

koniec głównej treści