Zaproszenie dla mediów na premierę opery pt.: „Król Roger” z okazji Inauguracji Polskiej Prezydencji w Radzie UE

21-06-2011

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że w piątek 1. lipca 2011 o godz. 18.00, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej, odbędzie się uroczysta premiera opery „Król Roger” Karola Szymanowskiego.

Przed spektaklem będzie miała miejsce część oficjalna, podczas której zabierze głos Pan Premier Donald Tusk oraz oficjalni goście. Część ta będzie transmitowana na żywo przez TVP oraz Polskie Radio. Fotoreporterzy pragnący dokonać dokumentacji wydarzenia oraz media telewizyjne i radiowe zainteresowane udostępnieniem sygnału z transmisji mogą otrzymać akredytację na obsługę medialną wydarzenia. Akredytacje można zgłaszać za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zasady uczestnictwa mediów akredytowanych podczas części oficjalnej premiery opery „Król Roger”

Fotoreporterzy:

Dostępne będą cztery strefy dostępu dla fotoreporterów:

  1. Wejście główne – przybycie gości (pool 1);
  2. Hall główny – powitania gości przez gospodarzy uroczystości: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Bogdana Zdrojewskiego oraz Dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Pana Waldemara Dąbrowskiego (pool 2);
  3. Loza Rzadowa - powitanie gosci przez Premiera RP, Donalda Tuska
  4. Amfiteatr – część oficjalna uroczystości (pool 4);

Na terenie TW – ON będzie dostępny press room dla akredytowanych fotoreporterów z dostępem do szerokopasmowego internetu. Zainteresowani fotoreporterzy proszeni są o zaznaczenie w formularzu aplikacyjnym stref, których obsługą są zainteresowani. Centrum Informacyjne MKiDN, po zamknięciu akredytacji poinformuje zgłoszone media o przyznaniu dostępu do odpowiednich stref.

Akredytowanych fotografów prosimy o przybycie do godz. 16.00.

Media telewizyjne i radiowe:

Akredytowane stacje telewizyjne i radiowe będą miały możliwość pobrania sygnału z transmisji w czasie rzeczywistym do wykorzystania wyłącznie w celach niekomercyjnych. Dla mediów telewizyjnych i radiowych będzie dostępne na terenie parkingu TW-ON centrum prasowe z wydzielonymi boxami telewizyjnymi oraz open-spacem dla stacji radiowych.

  1. Polskie stacje telewizyjne i radiowe są proszone o zgłaszanie swoich ekip i wozów transmisyjnych, do których będą mogły pobrać sygnał bezpośrednio z wozu transmisyjnego TVP i PR.
  2. Zagraniczne stacje telewizyjne i radiowe, które nie będą dysponowały własnymi wozami transmisyjnymi, będą miały dostęp do sygnału z transmisji uroczystości w centrum prasowym.
  3. Dodatkowo akredytowane media telewizyjne, w celu przeprowadzenia relacji z uroczystości, będą miały możliwość skorzystania ze stand-upów zlokalizowanych na wysokości wejścia głównego TW-ON

Dokładny plan rozmieszczenia stref dla mediów oraz godziny dostępu mediów telewizyjnych i radiowych oraz wozów transmisyjnych zostanie przesłany wraz z potwierdzeniem otrzymania akredytacji.
Formularz akredytacyjny prosimy wypełnić do środy 22. czerwca br. do godz. 15.00. Wnioski złożone w późniejszym terminie nie będą brane pod uwagę.

Imienne identyfikatory będą do odbioru w recepcji MKiDN w środę 29. czerwca br. w godz. 9.00-17.00. Media zagraniczne będą mogły odebrać identyfikatory także 30 czerwca i 1 lipca.
 powrót