Zapraszamy na czat z Ministrem Bogdanem Zdrojewskim

13-11-2009

O konkursie na Europejską Stolicę Kultury i zmianach w funkcjonowaniu edukacji kulturalnej w szkołach będą mogli podyskutować internauci we wtorek, 17 listopada na czacie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanem Zdrojewskim.

Resort kultury ogłosił konkurs na Europejską Stolicę Kultury.
Miasto, które zdobędzie ten tytuł może liczyć na nagrodę w wysokości 1,5 mln euro, ale przede wszystkim jest to szansa na międzynarodową promocję i rozwój turystyki. Które miasto zasługuje na ten tytuł? Jakie kryteria będą brane pod uwagę? Czy na ten tytuł może liczyć także mniejsze miasto? - to niektóre pytania do ministra kultury. Przy okazji konkursu warto również zastanowić się, jaka jest jakość wydatków miast na kulturę.

Minister kultury powołał zespół Edukacja- Animacja- Uczestnictwo, który zajmie się zmianami w funkcjonowaniu edukacji kulturalnej w szkołach publicznych. Od nowego roku MKiDN przeznaczy fundusze na artystyczne zajęcia pozalekcyjne, zwłaszcza w małych gminach. Będę mogli się Państwo dowiedzieć, jak starać się o te środki.

Internetowe spotkanie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanem Zdrojewskim odbędzie się we wtorek 17 listopada o godz. 9.30. Wejście na czat będzie możliwe ze strony  www.samorzad.pap.pl oraz http://chat.pap.com.pl/chat/sais/

W związku z planowanym czatem zachęcamy do przysyłania maili z pytaniami, uwagami i opiniami na adres: samorzad@pap(dot)pl Treść zadawanych na czacie pytań nie może przekroczyć 256 znaków.powrót