51. Krakowski Festiwal Filmowy

24-05-2011

Do 29. maja br. potrwa 51. Krakowski Festiwal Filmowy. To najstarsza w Polsce i jedna z najstarszych na świecie imprez prezentujących kino dokumentalne i krótkometrażowe.

Impreza rozpoczęła się 22. 05. br. Otworzył ją pokaz konkursowego filmu „Dzień z życia” w reżyserii laureata Oscara Kevina Macdonalda, wyprodukowany przez trzykrotnie nominowanego do tej nagrody Ridleya Scotta.

Na festiwalu pokazywane są filmy w całego świata, podzielone na 3 główne sekcje: Konkurs Dokumentalny, Konkurs Krótkometrażowy i Konkurs Polski. W programie znajduje się też wiele pozakonkursowych prezentacji i retrospektyw, m.in. prezentacje dorobku Piotra Kamlera i Wojciecha Wiszniewskiego. W sumie widzowie zobaczą 233 filmy: 132 dokumenty, 49 animacji i 42 fabuły. Specjalnym gościem tegorocznej edycji KFF jest kinematografia holenderska.

Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Internauci z całej Polski mogą obejrzeć 12 filmów wyselekcjonowanych przez organizatorów w zakładce serwisu Kinoplex.

Szczegółowe informacje na stronie www.kff.com.plpowrót